DAİB İNNOPROM ULUSLARARASI SANAYİ FUARINA KATILDI

DAİB İNNOPROM ULUSLARARASI SANAYİ FUARINA KATILDI

2017/4 Sayılı Yurtdışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar” çerçevesinde, 08 -11 Temmuz 2019 tarihleri arasında, Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde organizatörlüğünü Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğinin (OAİB) nin düzenlemiş olduğu “Dijital İmalat” temalı, INNOPROM Uluslararası Sanayi Fuarı’nın 10.suna, Birlik olarak katılım gerçekleştirilmiş olup,

Rusya Federasyonu’ nun en önemli sanayi etkinliklerinden birisi olan organizasyonda Ülkemiz “Ortak Ülke” statüsü ile temsil edilmiştir.

Bahse konu program kapsamında;

  • Fuar tanıtım çalışmaları kapsamında standımızı yaklaşık olarak 180 yabancı firma temsilcilisi ziyaret etmiş ve yapılan görüşmelerde bölgemiz ihraç ürünleri hakkında geniş bilgi verilmiştir. Ayrıca fuar açılış töreninden sonra, standımızı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa VARANK ile Ticaret Bakan Yardımcısı Sn. Gonca YILMAZ BATUR, Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı D.KOZAK ziyaret etmişlerdir. Birliğimizin faaliyetleri hakkında kendilerine bilgilendirme yapılmış, Birliğimizin hazırlamış olduğu bölgemiz ihraç ürünlerini tanıtıcı katalog ve broşürler ziyaretçilere takdim edilmiştir.
  • Fuar kapsamında gerçekleştirilen Rus – Türk Sanayi İş Formu, INNIPROM 2019 Fuarı  Baş Strateji Paneli ve GMIS Zirvesi (Küresel İmalat ve Endüstri Zirvesi) etkinliklerine Birliğimizi Yönetim Kurulu Başkanımız Ethem TANRIVER temsil etmiştir. Söz konusu programlarda Sanayi Alanında Türkiye – Rusya İş Birlği ve Yatırım, Ticaret ve Lojistik Alanlarında İş Birliği konuları ele alınmıştır.

 

 


İlgili Görseller