DAİB 2018 YILI OLAĞAN MALİ GENEL KURULU YAPILDI

DAİB 2018 YILI OLAĞAN MALİ GENEL KURULU YAPILDI

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı. Üyeler, genel kurulda DAİB Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu’nu ibra etti.


Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB), 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu 26 Nisan 2019 Cuma günü Birlik Hizmet Binası Konferans Salonunda yoğun katılımla yapıldı. Olağan Genel Kurul’a DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, DAİB Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile ihracatçılar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Divan Kurulu oluşturuldu, ardından gündem maddeleri görüşülüp, oylandı ve oy birliğiyle kabul edildi.


2018 Yılı Olağan Genel Kurulu’nda geride kalan bir yılda gerçekleşen ve 2019 yılının geri kalan kısmında gerçekleştirilecek olan çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verildi.


DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver, genel kurul sonrası salondaki üyelere hitap etti. Konuşmasına ihracatçılara teşekkür ederek başlayan DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver,  ‘‘İhracatçı üyelerin önlerindeki engelleri kaldırmak ve onlara her türlü desteği sağlamak amacıyla ihracatçıların yanındayız.  “Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği olarak 2018 yılında, iştigal sahamıza giren 17 ilimizde dış ticaret eğitim seminerleri, ticari heyet ve alım heyeti gibi yurtdışı pazarlama faaliyetleri ve Ekonomi Bakanlığımız desteğiyle oluşturulan yeni URGE Proje heyetleri gerçekleştirecektir. Bölge İhracatımızı artırmak için bu projeleri düzenliyoruz. Özellikle yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla zengin 17 ili bünyesinde barındıran DAİB, hem bölgenin tanıtımı hem de ihracatının artırılmasını amaçlamaktadır. Devletimizin uygulamakta olduğu, politikalarla Bölgemizin fiziksel sıkıntılarının çözülmesi ile birlikte, inanıyoruz ki artık Bölgemiz ihracatı, rüzgârı arkasına alacaktır.’’ifadesinde bulundu.

Genel kurul karşılıklı görüş alışveriş ve üyelerin dileklerini belirtmesiyle sona erdi.


İlgili Görseller