Uluslararası Teknoloji Fuarı / Expo Tech / İzmir Hk.

SİRKÜLER:2022-275

Sayın Üyemiz,

  • Ege Kalkınma Derneği tarafından alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

14-17 Eylül 2022 tarihlerinde İzmir Fuar alanında, İZFAŞ ile birlikte “Expo Tech | Ar-Ge Ür-Ge İnovasyon Sanayi ve Teknoloji Fuarı”nın ikincisini düzenliyoruz. Uluslararası gerçekleştirilecek olan etkinliğimizin 2022 yılı teması “Yerli Üretim, Global Ticaret” olarak belirlenmiştir. Etkinlikte “Sanayici & Tedarikçi Buluşmaları” öne çıkmaktadır.

EXPO TECH, teknolojiyi kullanan tüm sektörlerdeki Yerli Üreticiler, Ar-Ge Merkezleri, Tasarım Merkezleri, Kuluçka ve Start-Up Firmalar ile Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri'nde yer alan sanayi firmaların Ar-Ge ve tasarımını yaptıkları, ürettikleri ve üretimini planladıkları en inovatif ürünlerinin sergileyeceği, yerli ve yabancı alım heyetlerinin de katılacağı uluslararası bir platform olacaktır.. Etkinliğe 121 ülke Ticari Ataşeliklerimiz kanalıyla, Türkiye’deki Büyükelçiliği ve Konsolosluğu bulunan 80 ülke, 24 Ülkedeki temsilciliklerimiz kanalıyla da bizzat ziyaret edilerek Resmi olarak davet edildi. Fransa, Birleşik Arap Emirlikleri, Sudan ve Pakistan’dan kamu ve ticari heyetleri ise Konuk Ülke olarak özel daveti olarak katılacaktır.

Fuar programında; “Yeşil Mutabakat ve Temiz Enerji” penceresinden bakılarak düzenlenen 12 Panel, 10 Konferans, 8 Sektör Toplantısı, yüzlerce yerli ve uluslararası firmalar ile B2B İş Görüşmeleri, 3 Proje Yarışması (Hackathon – Makeathon - Ideathon), ünlü yatırımcıların jüri olduğu, Startup ve Girişimcilerin yarıştığı “Bi Projem Var!” Girişimcilik Yarışması ve yüzlerce Kurum ve Firmanın Standlı Sergi Alanı faaliyetlerine yer verilecektir. Melek Yatırımcı olarak da adlandırılan Ulusal ve Uluslararası Yatırım Grupları da heyet olarak katılacak, firmaları stant alanlarında ziyaret edecektir. Sizleri de hem katılımcı hem de yatırımcı kimliğinizle bekliyor olacağız. Ayrıca düzenleyeceğimiz “Bi Projem Var!” Girişimcilik yarışmasında da Jüri desteği vermenizi talep ediyoruz.

Etkinliğimize, T.C. Milli Savunma Bakanlığı ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanlığı desteklerini ve katılımlarını teyit ettiler. Tensipleriyle Sayın Bakanlarımız, SSB Başkanımız, Valilerimiz, Milletvekillerimiz, ilgili İl Müdürlerimiz, Ticaret ve Sanayi Odaları, Üniversiteler, Teknoparklar, Organize Sanayi Bölgesi Yöneticileri, A Protokol, Bürokratlar, Profesyoneller ve Büyük Ölçekli Teknoloji Firma Yöneticilerinin katılımı ve ziyaretleri beklenmektedir. Protokol ile birlikte Yurtiçi ve Yurtdışı Yatırımcılar, Sanayicilerimiz, Vatandaşlarımız ile Öğrencilerin katılım ve ziyaretlerine açık olacaktır.

EXPO TECH, sadece bir fuar değil, aynı zamanda bir teknoloji buluşması, üretimin ve ticaretin kalbinin attığı uluslararası bir pazar yeridir. Yeni girişimci ve StartUp’lara fırsatlar veren, yatırımcılara yeni kapılar açan, gençlerin teknoloji ile buluşma, kendilerini reel olarak ifade etme platformudur. Yeni birçok tedarikçi / müşteri networkünün kurulacağı, yeni başarı hikâyelerinin yazılacağı başlangıç noktası olacaktır.

Katılımcıların katılacakları fuarda, firmanızın bünyesindeki ürün ve hizmetlerini, teknolojik çalışmalarını, geçmişteki faaliyetlerini aktarılması, gelecekteki projelerinizin stantlı katılımlarınızla kamuoyuna duyurulması ve sergilenmesi herkes için önemli bir fırsat ve platform olacağı belirtilmiştir. Fuar ile ilgili detaylı bilgilerin yer aldığı dokümanları ekte yer almaktadır.                                     

Ekleri:

1- Tanıtım Broşürü

2- Katılım Koşulları