Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı

Sayın Üyemiz,

-Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Yeni Nesil Devlet Destekleri Eğitim Programı” adlı organizasyonların Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde 2-3 günlük programlar halinde Türkiye genelinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilmesinin planlandığı bildirilmiştir.

Bu defa, Ticaret Bakanlığından alınan yazıda, çevrimiçi eğitim programının ekte yer alan program akışı çerçevesinde 7-8-9 Kasım 2023 tarihlerinde gerçekleştirileceği, eğitim programı sonunda, eğitimin en az üçte ikilik kısmına katılım sağlayan katılımcılara dijital katılım belgesi gönderileceği ifade edilmektedir.

Katılımın ücretsiz olduğu programa, 2 Kasım 2023 Perşembe günü saat 12.00’ye kadar https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/ linkinden başvuru yapılması gerektiği dile getirilmektedir. Ayrıca kontenjanın 1000 kişi ile sınırlı olduğu, kontenjan dolduğunda sistemin otomatik olarak kapandığı, başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması ve farklı kişiler tarafından aynı mail adresi ile başvuru yapılmaması gerektiği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, eğitime katılım linki, başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 6 Kasım 2023 Pazartesi günü gönderilecektir.

 

 

Ek: Program Akışı (1 sayfa)