SSE EXPO 2022 Fuarı Chicago / ABD Hk.

SİRKÜLER:2021-543

Sayın Üyemiz,

  • İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

24-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında, Chicago / Amerika Birleşik Devletleri'nde düzenlenecek olan "Sweets&Snacks Expo Uluslararası Çikolata, Şekerleme Ve Atıştırmalık Ürünler Fuarı" nın Türkiye milli katılım organizasyonu İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar Ve Mamulleri İhracatçılar' Birliği (İHRİR) tarafından gerçekleştirilecektir.

2021 yılında gerçekleşen fuar 29 ülkeden 450 katılımcıya ve 90 ülkeden 11.000 ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Şekerleme ve atıştırmalık ürün sektöründe 150 milyar dolarlık payın temsil edildiği söz konusu fuarın, gerek A.B.D. pazarında gerekse A.B.D. ile serbest ticaret antlaşması bulunan Kanada ve Meksika pazarlarında yer alabilmek adına firmalarımıza önemli fırsatlar sunacağı düşünülmektedir. Sweets & Snacks Expo Fuarı çikolata, şekerleme ve atıştırmalık ürünler sektöründe Amerika kıtasının en büyük fuarı olup kişi başı şeker tüketiminin en yüksek olduğu, 25 milyar USD’lik ABD pazarına giriş için ideal bir organizasyondur.

Bahse konu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerinizin, ekte yer alan Başvuru Formu'nu ve Fuar Katılım Sözleşmesini, firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak, 5 Kasım 2021 Cuma günü mesai  bitimine kadar, huhubat@iib.org.tr  adresine e-posta ile göndermeleri gerekmektedir.

 

Ekleri:

1) Fuar Başvuru Formu

2) Katılım Şartları