Specialty Food Live Fuar Duyurusu Hk.

SİRKÜLER:2021-201

Sayın Üyemiz,

  • Ege İhracatçı Birlikleri tarafından alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Bilindiği üzere, ABD’de düzenlenen Fancy Food Show fuarları milli katılım organizasyonu 23 yıldır Ege İhracatçı Birliklerince düzenlenmektedir. Söz konusu fuarın organizatörü Specialty Food Association’un aldığı karar çerçevesinde koronavirüs (Covid-19) salgınına yönelik A.B.D.’de uygulanacak aşılama takvimi göz önünde bulundurularak fuarın 27-29 Eylül 2021 tarihine ertelendiği, ayrıca anılan tarihlerde kısıtlı alan sebebiyle ülke pavyonlarına yer verilemeyeceği bu çerçevede fiziki olarak milli katılım organizasyonu düzenlenemeyeceği ilgide kayıtlı bildirilmişti..

Diğer yandan, söz konusu fuarın organizatörü Specialty Food Association tarafından 10–14 Mayıs 2021 tarihleri arasında, dört gün boyunca uluslararası düzeyde çok sayıda satın almacının katılımı ile bir dijital fuar organizasyonu gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

Anılan fuara, ihracatçı firmalarımızdan yeterli ön talep olması halinde 2573 Sayılı Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesine Dair Karar kapsamında Genel Sekreterliğimiz koordinatörlüğünde milli katılım organizasyonu düzenlenmesi planlanmaktadır. Bahse konu dijital fuara katılım bedeli Specialty Food Association üyeleri için 400 USD, üye olmayan firmalar için 500 USD’dir.

Bu çerçevede milli katılıma yönelik işlemlerin yapılabilmesini teminen, konuya ilgi duyabilecek ihracatçı firmaların 9 Nisan 2021 Cuma günü saat 17:30’a kadar aşağıdaki link aracılığıyla ulaşılabilen başvuru formunu doldurmaları beklenmektedir.        

 

Ön başvuru için tıklayınız.

 

Specialty Food Live bilgilendirme dosyasına ulaşmak için tıklayınız.