Sağlık Ur-Ge’de Çalışmalar Başladı
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Doğaltaş, Mobilya, İnşaat ve Gıda sektörlerinde yürütmekte olduğu Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projelerine bir yenisini daha ekledi.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Doğaltaş, Mobilya, İnşaat ve Gıda sektörlerinde yürütmekte olduğu Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) Projelerine bir yenisini daha ekledi.

Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ” çerçevesinde Ticaret Bakanlığımızın destekleri ve Doğu Anadolu İhracatçılar Birliğimizce yürütülen " Sağlık sektörü iş birliği kümesi Sektörünün Uluslararası Rekabetçiliğinin Geliştirilmesi” ile ilgili Sağlık UR-GE Projesinin ilk adımı olan İhtiyaç Analizinin Sonuç Toplantısı 25 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirildi. İhtiyaç analizi sonuçlarına göre, projede yer alan katılımcı firmalara eğitimler verilecek.

Firmaların İhtiyaçları Belirlendi 

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) tarafından Ticaret Bakanlığı desteğiyle bu yılın başlarında başlatılan Sağlık sektörü iş birliği kümesi sektörünün İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi'nin ilk etabı olan ihtiyaç analizleri çalışması tamamlandı. İhtiyaç analizleri çalışması çerçevesinde proje katılımcısı 18 firma ile görüşülerek, firmaların ihtiyaçları, eksik ve güçlü yönleri ile beklentileri ve talepleri belirlendi. İhtiyaç analizleri çalışmasında çıkan sonuçlar proje katılımcılarının bulunduğu bir toplantı ile değerlendirildi.

Sıra Eğitim Çalışmalarında 

Sağlık sektörü iş birliği kümesi sektörünün İhracatının Geliştirilmesi URGE Projesi çerçevesinde ihtiyaç analizleri çalışmasının ardından çıkan sonuçlara göre eğitim çalışmalarına geçilecek. Sağlık sektörü iş birliği kümesi’nin UR-GE projesi'nin, ihtiyaç analizinin ardından eğitim ve yurt dışı pazarlama faaliyetleri ile devam etmesi planlanıyor.

Proje ile bölgedeki sağlık sektöründeki kümelenme çalışması ile uluslararası ve hedef pazarlarda ihracatın arttırılması amaçlanmaktadır.