Plma Chıcago 2024 Fuarı / Milli Katılım Duyurusu

SİRKÜLER: 2024- 126

Sayın Üyemiz,

- Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

17-19 Kasım 2024 tarihleri arasında Chicago/ABD’de düzenlenecek olan “PLMA's 2024 Private Label Trade Show” Fuarı’na Türkiye milli katılım organizasyonun 11. kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) tarafından gerçekleştirilmesinin planlanmakta olduğu bildirilmektedir.

            Online Başvuru Formu: PLMA 2024 Online Başvuru Formu

            Katılım Bedeli: Tahmini 1.185 $ /m2 (nakliyesiz)

Fuara katılmak isteyen firmaların online başvuru formunu doldurmaları ve başvurunun kabul edilmesi için Ek’te belirtilen banka hesabına toplam katılım bedelinin %50’sinin 10.05.2024 tarihine kadar yatırılması gerektiği belirtilmektedir.

Nakliye: Firmaların nakliye istemeleri durumunda online başvuru formunda bu taleplerini belirtmeleri gerekmekte olup nakliye talep eden firmalar için nakliye teklifi alınarak “nakliye bedeli” belirlenerek katılım bedeline ekleneceği ifade edilmektedir.

            Katılım bedeline dahil olan hizmetler;

            • Yer kirası,

            • Özel stant konstrüksiyonu,

            • Stant genel ve günlük temizlik hizmeti,

            • Kataloğa giriş bedeli,

            • Elektrik ve internet bağlantısı,

            • Stantlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez, sandviç)

Sektör: Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, …) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, havlu, bornoz, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünler sergilenebilmekte olduğu aktarılmaktadır.

Katılımcı Profili: Fuara küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere “Marka Ürün” tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmakta olup fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak üzere 3 ana bölümün bulunduğu bildirilmektedir.

Yazıda devamla, 2023 yılında fuara 59 ülkeden 1.685 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.744 yerli ve yabancı profesyonelin ziyaret ettiği belirtilmekte olup 33 ülke pavilyonun yer aldığı fuarda 76 firma ile İtalya’nın ilk sırada yer aldığı ifade edilmektedir. Diğer ülkeler Kanada, Çin, Güney Kore, İspanya, Sırbistan, Tayland, Yunanistan, Fransa, Brezilya, Danimarka… Fuarın milli katılımının, “5973 Sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 698.317 Türk Lirası’na kadar destekleneceği belirtilmektedir.

 

 

Ek: Ödeme Bilgileri, İletişim Bilgisi ve Katılım Şartları (2 sayfa)