KBIS 2022 Orlando Fuarı /Milli Katılım Duyurusu Hk.

SİRKÜLER:2021-328

Sayın Üyemiz,

  • Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

8-10 Şubat 2022 tarihleri arasında ABD/Orlando’da düzenlenecek olan KBIS “Uluslararası Mutfak ve Banyo Fuarı” Türkiye milli katılımı Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilmesi planlandığı bildirilmiştir. Fuara Türkiye’nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmalarımızın 26.07.2021 tarihine kadar online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Online Başvuru Formu: KBIS Orlando 2022 Online Başvuru Formu

Katılım Bedeli: Tahmini 1340 $/m2 (nakliyesiz)

Katılım bedeline;

*Yer kirası,

*Özel stant konstrüksiyonu,

*Stand genel ve günlük temizlik hizmeti,

*Kataloğa giriş bedeli,

*Elektrik ve internet bağlantısı,

*Genel Sekreterliğimizce hazırlanan firma broşüründe yer alma,

*Standlara ikram (çay-kahve-kurabiye veya çerez) hizmetleri dahildir.

Fuarda sergilenecek ürünler; mutfak ve banyo aksesuarları, sıhhi tesisat, armatürler, banyo kabinleri, zemin kaplama, ev otomasyonu, aydınlatma, doğal taş, seramik, havalandırma, su filtrasyon sistemleri, mutfak ve banyo dolapları, yapı malzemeleri, beyaz eşya, mutfak banyo teknolojileri, mobilya yan sanayi ürünlerini kapsamaktadır.

Uluslararası KBIS Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı kapsadığı Mobilya ve Mobilya yan sanayi ürün grupları için Kuzey Amerika'nın en büyük fuarı olarak bilinmektedir. Fuar geçtiğimiz yıllarda 59 farklı ülkeden 40 bini aşkın ziyaretçiye ulaşmıştır. Fuara sektörde öncü 600’den fazla marka katılım göstermektedir.

T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından ABD Hedef Ülkeler Listesi'nde yer aldığı açıklanmıştır. “2017/4 sayılı Karar” çerçevesinde Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılım bedelinin yaklaşık %70’i destek kapsamında olup firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 140.000 Türk Lirası’na kadar destekleneceği belirtilmiştir.

Eki: Katılım Şartları

 

İlgili kişiler:

Sultan Bayrak ( Dahili: 1201 )

Aydan Hançer ( Dahili: 1202 )

E-mail: fuar@akib.org.tr