Fine Food Australia 2022 Fuarı - Milli Katılım Organizasyonu Hk.

SİRKÜLER: 2022-258

Sayın Üyemiz,

  • İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Melburn / Avustralya'da 05-08 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek "FINE FOOD AUSTRALIA 2022 Uluslararası Gıda Ürünleri, Makineleri, Restoran Ekipmanları Fuarı” milli katılım organizasyonunun 5. defa İstanbul İhracatçı Birlikleri (İİB) Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren İstanbul Kuru Meyve ve Mam. İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilecektir.

Avustralya ve bölge ülkelerine yönelik ihracat potansiyelinin geliştirilebilmesi için fırsat niteliği taşıyan "Fine Food Australia Fuarı” Güney Yarım Küre'deki en büyük ticaret fuarlarından biri olarak nitelendirilmektedir. 2019 Yılında 60 ülkeden 1.000'i aşkın katılımcı firmanın yer aldığı ve dünyanın dört bir köşesinden 26.000'den fazla kişi tarafından ziyaret edilen fuar, küresel salgın koşullarındaki 2 yıllık aranın ardından 2022 Yılında kapılarını tekrar açılacağı belirtilmektedir.

Ticaret Bakanlığı tarafından 2022-2023 Yılları için "hedef ülke” olarak ilan edilen Avustralya aynı zamanda "Uzak Ülkelere İhracatın Artırılması Stratejisi” kapsamındaki 18 ülkeden biri konumunda olup, "Fine Food Australia 2022 Fuarı” için devlet desteği tutarı 12.716 TL / m2 olarak açıklanmıştır. Fuarda Türkiye pavilyonu hol ana giriş kapısına yakın ve ziyaretçi trafiği açısından avantajlı bir konumda yer almaktadır. Milli katılım organizasyonu fuar katılım bedeli 1.300 USD / m² olarak devam etmektedir. Fuar ilanı EK'li olup, milli katılım organizasyonundaki firmalara İstanbu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliğince aşağıdaki hizmetler sağlanacaktır;

· Stant alanının kiralanması, stant inşaatı, dekorasyonu ve temizliği,

· Katılımcı ürünlerinin yurtdışına nakliyesi, gümrüklemesi ve stantlara teslimi,

· Reklam ve tanıtım hizmetleri,

· Fuara giriş kartı temini, fuar resmi kataloğunda ve internet sitesinde yer alma,

· İİB tarafından hazırlanan katılımcı broşüründe yer alma,

Fuar süresince ofis ve iletişim araçları ile ikram hizmetlerinden faydalanma. Fine Food Australia 2022 Fuarı milli katılım organizasyonunda yer almak isteyen firmaların http://www.iib.org.tr/OnlineRegistration/tr/fuar.aspx bağlantısından ulaşılan fuar katılım talep formunu doldurmaları gerekmektedir. Fuar katılım taleplerinin değerlendirilmesinde başvurusu sırası gözetileceği belirtilmektedir.

Eki: Fuar İlanı