ECRM Mediterranean Foods Program Hk.

SİRKÜLER:2021-399

Sayın Üyemiz,

  • Ege İhracatçı Birlikleri tarafından alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

ECRM firması tarafından 14-16 Eylül 2021 tarihlerinde Mediterrenean Foods Program adlı B2B organizasyonu düzenlenecek olup, adı geçen firma organizasyon kapsamında gıda sektöründeki firmaların Avrupa, Güney Afrika, Rusya ve komşu ülkelerde yerleşik potansiyel ithalatçı, distribütör ve zincir mağaza düzeyindeki firmalar ile bir araya gelerek pazara girişlerine olanak sağlayacağını belirtmiştir.

Etkinlik kapsamında, 40’a yakın satın almacının programa katılım teyitleri alınmış olup, eşleştirmeler sonucu 3 gün sürecek ikili iş görüşmelerinde her bir katılımcı firmanın Avrupa ve civar ülkelerde yerleşik 12-16 alıcı ile görüşmesi planlanmaktadır. Görüşmeler 20’şer dakikalık toplantılar şeklinde ECRM firmasının kendi online platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Anılan organizasyona, ihracatçı firmalarımızdan yeterli talep alınması halinde 2573 Sayılı Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesine Dair Karar kapsamında Ege İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde sanal ticaret heyeti düzenlenmesinin planlandığı bildirilmiştir.

Bahse konu organizasyon için katılım bedeli 5.000 Euro olup, heyet organizasyonu sonrasında firmaların istenilen bilgi ve belgeleri süresi içerisinde eksiksiz teslim etmesi koşuluyla Ticaret Bakanlığı tarafından da onay verilmesi sonrasında Birliğimize destek ödemesinin yapılmasını müteakip katılım bedelinin %50’sinin firmalara geri ödeneceği belirtilmiştir.

Organizasyona ön başvuru için aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formlarının eksiksiz doldurularak 10 Ağustos 2021 Salı günü mesai bitimine kadar tarim2@eib.org.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.

 

Katılımcı bilgi formuna ulaşmak için tıklayınız.

https://eib.li/7D5AD

Katılımcı şirket talep yazısına ulaşmak için tıklayınız

https://eib.li/13AE4