Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanlığına Ethem TANRIVER Seçildi
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 28 Nisan 2018 tarihinde Erzurum Dedeman Ski Lodge Otel’de gerçekleştirdi. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı Cemal ŞENGEL 12 yıldır taşıdığı bayrağı Ethem Tanrıver’e devretti.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 28 Nisan 2018 tarihinde Erzurum Dedeman Ski Lodge Otel’de gerçekleştirdi. Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Başkanı Cemal ŞENGEL 12 yıldır taşıdığı bayrağı Ethem Tanrıver’e devretti.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Erzurum Dedeman Ski Lodge Oteli’nde yapılan Genel Kurul’da seçim heyecanı yaşandı. Genel Kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından yönetim ve denetim kurullarının raporları, bilanço, gelir gider ve tahmini bütçe hesapları okunarak kabul edildi.

 Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Genel Kurulu’nda 2 liste yarıştı. Birliğin 2006 yılından beri Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Cemal ŞENGEL iki dönem kuralı gereği başkanlığa aday olmazken; Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği’nde  Ethem Tanrıver’in başkan adayı olduğu  kırmızı liste 205 oyla seçimi kazanırken, Osman BAHAR’ın başkan adayı olduğu  Beyaz liste 189 oy aldı.

12 yıldır onurla sürdürdüğü görevin hayatı boyunca şerefini ve gururunu yaşayacağını söyleyen DAİB Başkanı Cemal ŞENGEL; “Görev sürem boyunca bana büyük destek veren yönetim kurulu ile birlik üyelerine ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim. Yeni dönemde, yeni yönetim kurulumuzun bizden daha iyi çalışmalarına imza atacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Yeni Başkan Ethem TANRIVER; “Bütün sektörleri içine alan bir Birliğimiz var. Bu sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Seçimin tüm ihracatçımıza ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Zor bir coğrafyamız var ama bölgemizin sorunlarının çözülmesi, bölgemizin gelişmesi için 4 sene boyunca tüm gücümüzle çalışacağız. 2017 Genel Kurul Seçimlerinde verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum, diye konuştu.

Ethem TANRIVER KİMDİR?

1978 yılında Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Ürgüp’te, lise eğitimini Kayseri’de tamamladı. Çalışma hayatına halen Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı Kaptaş A.Ş.’de başladı. Halihazırda, Kaptaş A.Ş’nin yanında, Kaleblokbims Hafif Yapı Elemanları A.Ş. ile Politek-Terpa Elektronik Cihazlar Pazarlama San. Tic. A.Ş. firmalarında Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. 2012-2018 yılları arasında Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan TANRIVER,  28 Nisan 2018 tarihinde ise Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. Bims Sanayicileri Derneği üyesi olan TANRIVER, evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce biliyor.

 

Genel Kurul Fotoğraflarına Ulaşmak İçin Tıklayınız