DAİB Yeni Hizmet Binası Açıldı
Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği yeni hizmet binası düzenlenen törenle açıldı.

Haziran ayı dış ticaret rakamlarını Erzurum’da açıklayan Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve TİM Başkanı Mustafa GÜLTEPE tarafından Doğu Anadolu ihracatçılar Birliği hizmet binasının açılışı yapıldı.

DAİB Başkanı Ethem TANRIVER “1937 yılında kurulan ve ilk ihracatçı birliği olan Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği, bölgemizdeki ihracatçılar başta olmak üzere yaklaşık 7 bin aktif ihracatçı firmaya hizmet sunmaktayız.  Ülke ve bölge kalkınması açısından ihracatın ne kadar önemli olduğu, içinde bulunduğumuz günlerde daha da fark edilmiş durumda. Bu bağlamda, her geçen gün yeni firmalar ihracata başlamakta ve ihracat ailesi giderek büyümekte. Bu doğrultuda, ihracatçılarımıza bizim gibi kurum ve kuruluşların hizmet standartlarının daha da artırılması ve iyileştirilmesi gerekmekte. Birliğimiz yeni hizmet binası, ihracatçılarımıza daha nitelikli ve iyi hizmet verebilmemize imkân sağlıyor. ’dedi.

“Modern bir hizmet binası”

Yeni hizmet binası hakkında bilgi veren DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Ethem TANRIVER, “yaklaşık 5 bin metre kare kapalı alan üzerine yapılan Yeni hizmet binamız 1. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde sanayicimizin ve üreticimizin hemen yanı başında. Bina içerisinde; İhracatçı Birliğimiz hizmet birimleri ve çalışma ofisleri yanında, çok amaçlı konferans salonu ve toplantı salonları, Eximbank ofisi vb. ihracatçılarımıza tek merkezde ve etkin hizmet arzını sağlayacak bir kompleks inşa ettik. Yeni hizmet binası bölgemizin ve ihracatçı firmalarımızın tüm ihtiyacını karşılayacak şekilde uzun yıllar hizmet verecek şekilde tasarlandı ve planlandı. Teknolojik alt yapıya sahip bir binada hep birlikte tüm firmalarımıza daha güzel hizmetler yapacağız. Yeni hizmet binamız ihracatçılarımıza hayırlı olsun." ifadesinde bulundu.