DAİB Gıda Kümesi UR-GE Projesi İlk Faaliyeti İhtiyaç Analizi İle Yola Çıkıyor
"Gıda Sektöründe İhracatın Arttırılması Ve Geliştirilmesi İşbirliği Kümesi” URGE Projesinin ilk faaliyeti olan ihtiyaç analizi açılış toplantısı pandemi koşulları göz önünde bulundurularak 22 Temmuz 2022 Cuma günü online platformda gerçekleştirildi.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve destekleriyle Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği organizasyonunda gerçekleştirilecek olan "Gıda Sektöründe İhracatın Arttırılması Ve Geliştirilmesi İşbirliği Kümesi” URGE Projesinin ilk faaliyeti olan ihtiyaç analizi açılış toplantısı pandemi koşulları göz önünde bulundurularak 22 Temmuz 2022 Cuma günü online platformda gerçekleştirildi.

3 yıl sürecek projenin faaliyet planının ortaya konacağı ve yol haritasının çizileceği "İhtiyaç Analizi” faaliyetinin açılış toplantısında proje katılımcısı firmaların temsilcileri yer alırken, katılımcılara ihtiyaç analizi faaliyeti hakkında kapsamlı bilgi aktarılarak onların soruları yanıtlandı

Proje kapsamında, ilerleyen günlerde hizmet sağlayıcı tarafından firma ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte sektör ve firma analizlerinin gerçekleştirilmesi ve ihtiyaç analizi raporunun hazırlanarak projenin ilk faaliyetinin tamamlanması bekleniyor.