Azerbaycan (Bakü) Fiziki Ticaret Heyeti Hk.

SİRKÜLER:2021-379

Sayın Üyemiz,

-          Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisimiz organizasyonu ile 11-14 Ekim 2021 tarihleri arasında Azerbaycan’a yönelik fiziki ticaret heyeti düzenlenecek olup, Bakü şehrini kapsayacak söz konusu organizasyonda Azerbaycan’dan iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesinin öngörüldüğü bildirilmiştir.

Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize Çelik, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri, Demir ve Demir Dışı Metaller, İnşaat Malzemeleri, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, İklimlendirme Sanayi, Kuru Meyve ve Mamulleri, Makine ve Aksamları, Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri, Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller, Yaş Meyve ve Sebze, Zeytin ve Zeytinyağı sektörlerinde uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden firmalarımızın katılımlarında fayda görülmektedir..

Bahse konu heyetimize katılım kontenjanla sınırlı olup, başvuru için son tarih 13 Ağustos 2021 Cuma günü mesai bitimidir. Bu tarihe kadar https://delegations.tim.org.tr/event/azerbaijan2021/company/register internet adresinde yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması gerekmekte olup, firma bazlı yapılacak ön çalışmanın ardından heyete katılımı uygun görülen firmalarımızdan ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinden oluşan 8.600,00-TL tutarındaki katılım bedeli tahsil edilecektir. Katılımı uygun görülen firmalarımıza konuya ilişkin bilgilendirme e-posta aracılığıyla yapılacağı belirtilmiştir.

Ön başvuruları olumlu sonuçlanan firmalarımız için heyete katılım ödeme dekontlarının Meclisimize ulaşmasıyla kesinleşecek olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında B2B eşleştirme hizmeti alınan firmaya ödeme yapılması, uçak biletlerinin kesilmesi ve otel rezervasyonlarının yapılmasının ardından katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılamamaktadır.                                      

 

Ekleri:

Heyete İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar (1 Sayfa)

Azerbaycan (Bakü) Ticaret Heyeti Taslak Programı, 11-14 Ekim 2021 (1 Sayfa)