Americas Food And Beverage Show 2024 – Türkiye Milli Katılım Organisyonu

SİRKÜLER: 2024- 71

Sayın Üyemiz,

- İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Miami/ABD'de 16 - 18 Eylül 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan Americas Food & Beverage Show 2024 Fuarı'nın Türkiye Milli Katılım Organizasyonunun bu sene ilk kez İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nce organize edilmesi planlanmaktadır.

Americas Food & Beverage Show, 1996 yılından beri düzenlenmekte olup; sektöründe Kuzey Amerika'nın en önemli ve en büyük fuarı konumundadır. Kuzey Amerika dışında Meksika, Karayipler ve Latin Amerika tarafından da yakından izlenen fuar Amerika kıtasını kendisine hedef pazar seçen firmalar için büyük önem taşımaktadır. Fuar genel gıda, çikolata, şekerleme gibi sektörlerde dünyanın önde gelen süpermarket zincirleri yetkililerine, toptancılarına, üreticilerine, ithalatçılarına, ihracatçılarına, tedarikçilerine ve distribütörlerine ev sahipliği yapmıştır.

2023 yılında gerçekleşen fuar 16 ülke pavilyonu ile birlikte 653 katılımcıya ve 93 ülkeden 7.300+ ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Şekerleme ve atıştırmalık ürün sektöründe 150 milyar doları aşkın payın temsil edildiği söz konusu fuarın, gerek A.B.D. pazarında gerekse Meksika, Karayipler ve Latin Amerika pazarlarında yer alabilmek adına firmalarımıza önemli fırsatlar sunacağı düşünülmektedir.

Fuara Milli Katılım Organizasyonu ile iştirak eden firmalara, İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nce aşağıdaki hizmetler verilmektedir;

            • Stant alanının kiralanması, stant inşaatı, dekorasyonu ve temizliği,

            • Katılımcı ürünlerinin nakliyesi, gümrüklemesi ve stantlara teslimi,

            • Fuar resmi kataloğunda, fuar resmi internet sitesinde ve fuarda ziyaretçilere dağıtılmak üzere İstanbul'da hazırlanan katılımcı kataloğunda yer alma,

            • Fuara giriş kartı temini,

            • Fuar süresince ofis ve iletişim araçları (internet-telefon-faks) ile ikram hizmetlerinden faydalanma.

Bahse konu fuara başvuruda bulunmak isteyen üyelerimizin, ekte yer alan ön başvuru formunu firma kaşesi ve yetkili imzasıyla beraber doldurarak İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin 0 212 454 05 01-02 numaralı faksına veya hububat@iib.org.tr adresine e-posta olarak göndermeleri gerekmektedir.

 

 

 

Ayrıntılı Bilgi için;

Hububat Koordinasyon Şubesi

Tel: 0212 454 05 00 - 1650

Faks: 0212 454 05 01 - 02

E-Mail: hububat@iib.org.tr

 

EK: Ön Başvuru Formu (1 Sayfa)