• 05.02.2024 12:02 Pazartesi
  • - 09.02.2024 12:02 Cuma

Rusya Federasyonu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar Ve Mamullerı Sektörel Ticaret Heyeti

Moskova / Rusya

Sayın Üyemiz,

-Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğü, Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde 05 – 09 Şubat 2024 tarihleri arasında Rusya Federasyonu Hububat Sektörel Ticaret Heyeti organize edilmesi planlanmaktadır.

Söz konusu sektörün tanıtılması amacıyla düzenlenecek Sektörel Ticaret Heyeti kapsamında Türk ve yabancı iş adamları arasında ikili iş görüşmeleri yapılacak, ilgili kurum ve kuruluşlar ile aynı tarihlerde gerçekleştirilen Prodexpo Fuarı da ziyaret edilecektir.

Bu çerçevede; 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkındaki Karar kapsamında hak edilecek olan teşviklerin düşülmesi neticesinde kişi başına düşen katılım payı 1.640.- USD (Uçak bedeli, program kapsamındaki transferler, B2B hizmetleri ve tek kişilik odada kişi başı konaklama dahil) olup, her firmadan iki kişinin katılımı destek kapsamında olacaktır.

Diğer taraftan heyete katılım sağlayacak firma temsilcilerinin, firma çalışanı olması durumunda, ilgili temsilcinin 2024 Şubat ayı boyunca firmada SGK’lı olarak çalışması, firma sahibi ya da ortağı olması durumunda ilgili imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesinin sunulması gerekmektedir.

Anılan heyete katılmak isteyen firmaların, aşağıda verilen banka hesap numarasına “Rusya Federasyonu Hububat Sektörel Ticaret Heyeti Programı Katılım Payı” yazdırarak katılım ücretini yatırmaları, dekontla birlikte ekte yer alan formu en geç 15 Aralık 2023 Cuma gününe kadar oaib-pr@oaib.org.tr adresli e-postaya iletmeleri gerekmektedir.

 

 

 

Hesap Adı: ORTA ANADOLU HUB.BAKL.YAĞLI TOHUMLAR VE MAMÜLLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

AKBANK – ANKARA GAZİOSMANPAŞA ŞUBESİ

IBAN:TR92 0004 6006 6300 1000 1395 37

 

Ek A-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı

 

*Heyet katılımcısı firmaların DYS'de tanımlı olmaları zorunludur.