• 11.11.2023 12:11 Cumartesi
  • - 18.11.2023 12:11 Cumartesi

Avustralya Mobilya, Mobilya Tekstili ve Ev Tekstili Sektörel Ticaret Heyeti

Sidney & Melburn / Avustralya

Sayın Üyemiz,

- Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet gösteren, Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği ve Akdeniz Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığından onay alınması durumunda, 11 – 18 Kasım 2023 tarihleri arasında Avustralya Sidney & Melburn’e Mobilya, Mobilya Tekstili, Ev Tekstili sektörlerine yönelik Sektörel Ticaret Heyeti düzenlenmesinin planlandığı bildirilmektedir.

Bu kapsamda, ticaret heyeti programı dahilinde, ilgili Ticaret Müşavirliklerimizin de desteği ile mobilya ve ev tekstili ithalatçı, toptancı ve distribütör firmaları ile katılımcı şirketlerimiz arasında ikili iş görüşmelerinin düzenlenmesi planlanmaktadır. Planlanan taslak program ve Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısı (EK A-1) ekte yer almaktadır. Katılım sağlayacak firmalarımızın EK A-1 formunu doldurarak tarafımıza iletmesi gerektiği belirtilmektedir.

Anılan heyet organizasyonu, 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar kapsamında devlet destekli olarak planlanmış olup, katılım bedeli için devlet desteği düşülmüş, ön destekli olacak şekilde kişi başı tahmini maliyet 3.600 ABD Doları olarak belirlenmiştir. İhale sonrası net maliyet bildirileceği belirtilmektedir.

Bu çerçevede, söz konusu heyetin devlet desteği kapsamına alınması için Ticaret Bakanlığına başvuru yapılacak olup, katılmak isteyen şirketlerin en geç 18 Eylül 2023 Pazartesi günü saat 17.30’a kadar ekte yer alan başvuru formlarını her katılımcı kişi için ayrı ayrı doldurması ve https://forms.gle/J4KXDHNGRiWTFqzN6 linki üzerinden kayıt oluşturması gerekmektedir. Heyet için yeterli katılımcı sayısına ulaşıldığında, AKİB tarafından katılımcılara iletilecek bilgiye istinaden ödemeler yapılacağı belirtilmektedir.

 

 

Ekler: 1. Heyet Taslak Programı (1 sayfa)

           2. Mobilya - Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısı EK A-1

           3. Tekstil - Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısı EK A-1