• 11.11.2023 12:11 Cumartesi
  • - 19.11.2023 12:11 Pazar

Avustralya Kozmetik ve Esansiyel Yağlar Sektörel Ticaret Heyeti

Sidney-Melbourne/ Avustralya

Sayın Üyemiz,                      

-Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyon ile Birliğimizce, 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar çerçevesinde, 11-19 Kasım 2023 tarihleri arasında Sidney-Melbourne/ Avustralya'ya Kozmetik ve Esansiyel Yağlar sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza yönelik Sektörel Ticaret Heyeti gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Planlanan heyet ile: (1) Olası ticari işbirliği imkanlarının araştırılması ve ticari potansiyelin yerinde tespit edilmesi ve (2) Sektörel kurum ve alıcı firmalarla ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurulması hedeflenmektedir.

Bölgemiz yapı sektörü ihracatına katkı sunulması, ihracatçılarımızın yeni pazarlara açılabilmesinin kolaylaştırılması ve üye firmalarımızın maliyetlerinin azaltılması adına, Bakanlıkça hedef ülke olarak belirlenen Avustralya'ya %70 devlet desteği kapsamındadır. Ayrıca, heyetlerimize ilişkin tüm maliyetlerin ön-finansmanı da Birliğimiz tarafından sağlanacaktır.

Bu çerçevede, söz konusu heyet programından daha fazla firmamızın faydalanabilmesini teminen 1. kişi için katılım payı 3.300 USD, 2. kişi için 2.000 USD olarak belirlenmiştir. Katılım payına; gidiş-dönüş uçak bileti, 6 gece konaklama (oda + kahvaltı), transferler, bölgedeki önemli ithalatçılarla ikili iş görüşmeleri organizasyon giderleri, yurt dışı çıkış harç pulu, seyahat sigortası, tanıtım malzemeleri, tercüman hizmeti dahil; oteldeki ekstra oda harcamaları ücreti hariçtir.

Bu çerçevede, Endonezya ve Tayland'a yönelik Sektörel Ticaret Heyetine katılmak isteyen firmaların en geç 04.08.2023 Cuma gününe kadar https://baib.gov.tr/heyet?H=ek7eoi  bağlantısı üzerinden başvuru gerçekleştirmeleri gerekmekte olup, detaylı bilgiye https://www.baib.gov.tr/njdsl0  bağlantısından erişim sağlanabilmektedir.

 

Ekler: 1. Duyuru Metni

           2. Önemli Notlar

           3. Sektörel Ticaret Heyeti Taslak Programı

           4. Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Firma Talep Yazısı (EK C1)

           5. Sosyal Medya Görseli