Polonya – Türkiye İş Forumu Hk.

Anasayfa / Heyetler / Polonya – Türkiye İş Forumu Hk.
Polonya – Türkiye İş Forumu Hk.

Son Güncellenme Tarihi: 21/02/2019 13:05:43

SİRKÜLER:2019-82


Sayın Üyemiz,
Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'ndan (DEIK) alınan yazıda; T.C. Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN'ın Polonya'ya gerçekleştireceği resmi ziyaret kapsamında 6-7 Mart 2019 tarihlerinde Varşova'da Polonya Ulusal Ticaret Odası İş Birliği ile "Polonya - Türkiye İş Forumu"nun her iki ülke bakanlarının teşrifleriyle gerçekleştirileceği bilgisi Meclisimize iletilmiş, ikili ticaret hacmimizin 2018 yılsonu itibariyle 6,5 milyar dolan bulduğu ve Polonya'nın Türk yatırımcılar için önemli fırsatlar sunduğu bildirilmektedir.


Yazıda devamla, Türkiye-Polonya İş Forumu'na inşaat, altyapı, enerji, madencilik, demir-çelik, makine sanayi, otomotiv, bilgi teknolojileri, inovasyon ve teknoloji, ilaç sanayi ve biyoteknoloji sektörlerinde faaliyet gösteren Polonya'nın önde gelen firma temsilcilerinin katılımı beklendiği belirtilmektedir. İki ülkedeki yatırım imkanları kapsamında PPP – Kamu - Özel Sektör İşbirliği konuları da ele alınacak olup, 3'üncü ülke pazarlarında Türkiye - Polonya ortak girişim hususu da toplantıda öne çıkacağı ifade edilmektedir.


Söz konusu İş Forumu çerçevesinde taslak programı ile Polonyalı katılımcıların listesi ekle yer alan ve Polonya ile Türkiye arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi açısından önem arz eden İş Forumuna katılmak isteyen firma/kurum temsilcilerinin 25 Şubat 2019 Pazartesi günü mesai bitimine kadar https://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/862/12366 internet adresinde yer alan ve katılım koşulları ile ziyarete ilişkin detayları içeren başvuru formunu eksiksiz doldurmaları gerektiği ifade edilmektedir.

Ekleri:
1-Forum Taslak Programı
2-Katılımcı Listesi