Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti

Anasayfa / Heyetler / Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti
Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti

Son Güncellenme Tarihi: 15/01/2019 07:27:11

Sayı: 30243495-TİM.DAİB.UYE.2019/56-00122 15/01/2019
Konu: Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2019-16


Sayın Üyemiz,
- Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya
çıkartılmıştır.


Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığı'ndan onay alınması durumunda, 18-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Las Vegas / ABD'ye yönelik Sektörel Ticaret Heyeti programı organize edilecektir.


Heyetin gerçekleştirileceği Las Vegas kentinde 19 - 21 Şubat 2019 tarihlerinde KBIS 2019 Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı düzenlenmektedir. Pazarlama faaliyetimiz, ikili iş görüşmelerine ek olarak firmalarımızın Mobilya sektörüne hitap eden bu uluslararası ve sektör için önem arz eden fuarı ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla bu tarihlerle kesişecek şekilde planlanmıştır. 59 farklı ülkeden 70 bini aşkın ziyaretçiye ulaşan fuar ile eş zamanlı ticaret heyeti düzenlemesinin firmalarımız açısından çok daha verimli olacağı düşünülmektedir.


Söz konusu Ticaret heyeti programına katılım payı 1.560 USD' dır. Katılım payına İstanbul- Las Vegas-İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti ABD'de iç hatlar aktarmalar, 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), vize, firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dâhil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır. Vize ve sigorta hizmetini almak istemeyen üyelerimiz için katılım bedeli 1.360 USD' dır.


Heyet programı "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği 'ne ilişkin Tebliğ" kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda detayları verilen Akdeniz İhracatçı Birlikleri hesabına katılım ücretini yatırmaları, dekontla birlikte, ekte er alan Katılımcı Şirket Bilgi Formu ve Katılımcı Şirket Talep Yazısı başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurarak, en geç 16 Ocak 2019 Çarşamba günü mesai bitimine kadar doldurup, Genel Sekreterliğimizin 0 324 325 41 42 numaralı fakslarına veya fadimecanturk@akib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerektiği ifade edilmektedir.


Bilgilerinize arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Eki: Heyet Programı