Rusya (Moskova) Ticaret Heyeti

Anasayfa / Heyetler / Rusya (Moskova) Ticaret Heyeti
Rusya (Moskova) Ticaret Heyeti

Son Güncellenme Tarihi: 08/11/2017 13:04:28

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01
Konu : Rusya (Moskova) Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2017-505


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 18-20 Aralık 2017 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'ya yönelik bir ticaret heyeti düzenlenecek olup, söz konusu organizasyonda iş gezilerinin yanı sıra her iki ülke girişimcilerini buluşturan nitelikli iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.


Pazar payımızın artırılması ve her iki ülkeye yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize, Yaş Meyve ve Sebze, Otomotiv ve Yedek Parça, Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Hazır Giyim ve Konfeksiyon, Deri ve Deri Mamulleri, Makine ve Aksamları, Elektrik-Elektronik ve Hizmet, iklimlendirme Sanayii, Demir ve Demir Dişi Metaller, Tekstil ve Hammaddeleri, Su ürünleri ve Hayvansal Mamuller, Çelik, Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri, Madencilik Ürünleri, Mücevher, Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri rektörleri başta olmak üzere, uluslararası standartlara uygun ürünler imal ve ihraç eden ve Rusya'ya yatırım yapmak isteyen firmalarımızın katılımlarında fayda görülmektedir.


Bu çerçevede, bahse konu heyetimize katılmak isteyen firmalarımızın https://goo.gl/62HW4M adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 27 Kasım 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları; organizasyon kapsamındaki uçak biletleri, konaklama, vize bedeli, toplantı ve transfer ile ilgili giderlerinin karşılanmasını teminen firmalarımızın, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TIM) Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube kodu: 282), (Iban No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04), Dolar hesabına 1.965 USD (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları gerekmektedir.


Umuma mahsus, hizmet ve hususi mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır. Nitelikli bir heyet programının gerçekleşmesi ve beklentilerin karşılanması adına, eksiksiz doldurulan başvuru formları ile gerekli ödemelerin son başvuru gününden önce gerçekleştirilmesi büyük önem taşıdığı ifade edilmiştir.


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


EKLER:
1 – Taslak Program