Türkiye-Somali İş Formu ve B2B Görüşmeleri

Anasayfa / Heyetler / Türkiye-Somali İş Formu ve B2B Görüşmeleri
Türkiye-Somali İş Formu ve B2B Görüşmeleri

Son Güncellenme Tarihi: 13/01/2017 16:42:34

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01

 Konu :Türkiye-Somali İş Formu ve B2B Görüşmeleri Hk.

 

SİRKÜLER:2017-016

 

Sayın Üyemiz,

*Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Somali Federal Hükümeti Ankara Büyükelçiliği ve Meclisimiz işbirliğiyle. 13 Ocak 2017 Cuma güııii 14.30 - 17.00 saatleri arasında, TİM Ankara Temsilciliğinde, Türkiye-Somali İş Forumu ve B2B Görüşmeleri gerçekleştirilecektir.

Somali Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Sn. Abukar Mohaıııed Dahie başkanlığında ülkemizi ziyaret edecek olan heyetin katılımıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikte iki ülke arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek üzere Somali Ticaret ve Sanayi Odasını ile TİM arasında bir Mutabakat Zaptı imzalanması ve Somali heyetinin ihracatçılarımız ile bir araya getirilmesi planlanmaktadır.

İlgili etkinlikte; misafir heyet tarafından Somali'deki fırsatlar, ülkemiz ile Somali arasındaki ekonomik veriler, iki ülke arasındaki potansiyel sektörler ve işbirlikleri üzerine bir sunum gerçekleştirilecek olup, Somali ile mevcut veya ileriye dönük ticari faaliyetleri olan firmalarımızın soru/görüş ve değerlendirmeleri Somalili yetkililer ile paylaşılacaktır.

Somali pazarına ilgi duyan ve bilgi almak isteyen firmaların anılan etkinliğe katılmalarında fayda görülmekte olup, ücretsiz olan etkinliğe katılım için https://goo.gl/HVZVJ linkindeki online başvuru formunu en geç 12 Ocak 2017 Perşembe günü saat 16.00'a kadar doldurması gerektiği ifade edilmektedir.

Bilgilerinize rica ederim.

 

Saygılarımla,

Melih LEYLİOĞLU

Genel Sekreter Yrd.

EK:

1. Programın Detayları (1 Sayfa)

2.Somali Heyeti Katılımcı Listesi (1 Sayfa)