Türkiye-İran İş Formu

Anasayfa / Heyetler / Türkiye-İran İş Formu
Türkiye-İran İş Formu

Son Güncellenme Tarihi: 17/02/2017 09:59:15

Sayı    : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01

Konu  :Türkiye-İran İş Formu 25 Şubat 2017, Tahran Hk.

 

SİRKÜLER:2017-074

Sayın Üyemiz,

*Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

DEİK/Türkiye-İran İş Konseyi tarafından T.C. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci'nin ve İran Sanayi, Maden ve Ticaret Bakanı M. Rıza Nimetzade ile İran İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanı ve KEK Eşbaşkanı Mahmut Vaizi'nin onurlandırmalarıyla, "Türkiye-İran İş Forumu" 25 Şubat 2017 tarihinde Tahran da düzenlenecektir.

Malumlarınız olduğu üzere P5+1 ülkeleri ile İran arasında yapılan görüşmeler ve İran'a uygulanan yaptırımların kaldırılması ile birlikte İran'da başta enerji, petrokimya, madencilik, inşaat, perakende, lojistik ve turizm/otelcilik olmak üzere bir çok sektörde yeni işbirliği fırsatları doğmuştur. Bu fırsatların değerlendirilmesi ve Türk firmalarının İran pazarında daha aktif yer alarak önümüzdeki iki yıl için belirlenmiş olan karşılıklı 30 milyar dolarlık ticaret hedefinin yakalanabilmesi adına söz konusu toplantı büyük önem arz etmektedir. Yaptırımların kaldırılması ile birlikte GSYİH'nın 2016-2017 döneminde % 5 oranında büyümesi beklenmektedir. Bu bağlamda, İran'lı üst düzey işadamları ile ikili görüşmeler düzenlenecektir.

Bu çerçevede, söz konusu forumda, genel ticaret/yatırımlar ve bankacılık, tekstil, makina, otomotiv ve yan sanayii, enerji ve petrokimya, gıda, kozmetik, dayanıklı tüketim malları/beyaz eşya, müteahhitlik ve yapı malzemeleri, turizme yönelik hizmet sektörü/otel yatırımı/otel ekipmanları/ otel işletmesi sektörlerinde işbirliği fırsatlarını değerlendiren oturumlar yapılacaktır.

Anılan ziyarete, İran ile halihazırda yatırım ve ticari ilişkisi olan veya geliştirmek isteyen üyelerinizin katılımını diler, ziyarete katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin 20 Şubat 2017 Pazartesi günü mesai bitimine kadar aşağıdaki web link'inde yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak ödeme dekontunu DEİK'e ( bkarahan@deik.orq.tr  - 0212 339 5043) iletmeleri rica olunur. Ziyarete katılım koşulları ve detaylar başvuru formunda yer almaktadır.

Bilgilerinize rica ederim.

 

 

                                                                                                          Melih LEYLİOĞLU

                                                                                                          Genel Sekreter Yrd

 

 

Ek: Taslak Program

 

    Kayıt Formu: http://portal.deik.orq.tr/KatilimFormu/339/8199 

    Not: Katılım ücreti 1600 EURO'dur, Paket fiyat, uçuş, konaklama, transfer, tercüman vb. tüm masrafları içermektedir.