Nijerya Ticaret Heyeti Hk.

Anasayfa / Heyetler / Nijerya Ticaret Heyeti Hk.
Nijerya Ticaret Heyeti Hk.

Son Güncellenme Tarihi: 21/02/2020 11:26:14

SİRKÜLER:2020-111


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı,
T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu, Meclisimiz organizasyonu ile 27-30 Nisan 2020 tarihleri arasında Nijerya'ya inşaat ve yapı malzemeleri sektörlerini kapsayan bir Ticaret Heyeti düzenleneceği, Lagos şehrine yönelik söz konusu organizasyona, Gana, Fildişi Sahili ve Kamerun'dan da iş insanlarının davet edileceği nitelikli iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği iletilmişti.


Bu defa anılan ticaret heyetimiz inşaat ve yapı malzemeleri yanı sıra petrokimya, demir-çelik, alüminyum, cam ve seramik ürünleri, tıbbi ilaçlar, otomotiv endüstrisi, endüstriyel tuz, hazır giyim ve tekstil, makine ve aksamları, inşaat malzemeleri, kağıt ve karton ürünleri, iş ve maden makineleri, elektrik elektronik, su ürünleri, şekerli ve çikolatalı mamuller ve meyve suları, ambalajlama sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara göre imal ve ihraç eden firmaları kapsayacak şekilde (Genel Nitelikli) yeniden tasarlanmış olup, program dahilindeki İş Forumu ve ikili iş görüşmelerinin (B2B) sadece Nijerya özelinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.


Bahse konu heyetimize katılım 30 kişilik kontenjanla sinirli olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 6 Mart 2020 Cuma günü mesai bitimi şeklinde revize edilmiştir. Bu tarihe kadar https://bit.ly/2RbWy7k internet bağlantısında yer alan Başvuru Formu’nun eksiksiz olarak doldurulması ve organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama, toplantı ve transfer giderlerinden oluşan 13.000,00-TL tutarındaki katılım bedelinin Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin Vakıfbank Güneşli Ticari Şb. (Şube Kodu: 1248) IBAN No: TR58 0001 5001 5800 7261 1743 61 numaralı hesabına yatırılması ve ödemeye dair banka dekontlarının bestecoskuner@tim.org.tr e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.


Nijerya'ya giriş vizeye tabi olup heyete katılmak isteyen firma temsilcilerinin vize başvurularını aşağıda detayları yer alan Vize İşlem Merkezi aracılığı ile şahsi olarak gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Yapılan başvurular, ödeme dekontları Meclisimize ulaştıktan sonra kesinleşmekte olup, heyet hazırlık çalışmaları kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıkları sonra katılımcının katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılmayacağı ifade edilmektedir.

Eki: Heyet Taslak Programı