Ivanovo – Rusya Tekstil ve Konfeksiyon Sektörel Ticaret Heyeti Hk.

Anasayfa / Heyetler / Ivanovo – Rusya Tekstil ve Konfeksiyon Sektörel Ticaret Heyeti Hk.
Ivanovo – Rusya Tekstil ve Konfeksiyon Sektörel Ticaret Heyeti Hk.

Son Güncellenme Tarihi: 11/10/2019 12:19:28

SİRKÜLER:2019-453


Sayın Üyemiz,
Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği tarafından, ihracatta yeni pazarların bulunması ve dış pazarlardaki payımızın arttırılması amacıyla 06-09 Kasım 2019 tarihlerinde Ivanovo/Rusya'ya yönelik yapılacak Tekstil ve Konfeksiyon Sektörel Ticaret Heyeti programımız Ticaret Bakanlığı'nca onaylanmıştır.


Rusya Federasyonu'nun hızlı gelişen bölgelerinden biri olan Ivanovo, tekstil ve hazır giyim alanında önemli bir bölgedir. Rus tekstil ve hazır giyim üretiminin yarısı bu bölgede gerçekleştirilmekte olup Moskova'nın 300 kilometre kuzeydoğusunda yer alan bölge Rus tekstil sektörünün kalbi durumundadır. Ekte yer alan taslak program çerçevesinde gerçekleştirilecek alan Heyet Programı "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği'ne ilişkin Tebliğ" kapsamında değerlendirilecek olup, ticaret heyetinin tahmini katılım bedeli kişi başı 1.140 USD'dir. Katılım bedeli devlet desteği düşülmüş ön destekli olacak şekilde hesaplanmış kişi başı tutar olup, yaşanabilecek artış veya azalışlar katılımcılara yansıtılacaktır. Devlet desteği heyet gerçekleştikten sonra Birliğimiz tarafından alınacaktır. Devlet desteğinin hak edilebilmesi için katılımcılarımızın sermaye şirketi olması (şahıs şirketleri desteğe tabi değildir). Birliğimizce heyet öncesi ve sonrası talep edilen belgelerin Birliğimize iletilmesi yeterli olacaktır. Heyet organizasyonu ön destekli olduğundan heyetten sonra katılımcılara herhangi bir destek ödemesi yapılmayacaktır. Katılımcı şirketlerden devlet destekli olarak en fazla iki kişi heyet organizasyonuna katılabilmektedir. Heyet organizasyonuna şirketleri adına katılacak olan temsilcilerin mutlaka heyetin düzenlendiği tarihlerde katılımcı şirket ortağı veya şirketin SGK'lı çalışanı olması gerekmektedir. Katılımcı şirket ile organik bağı olan başka bir şirketten SGK'lı çalışan olsa dahi destek kapsamına girmemektedir.


Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan formları, her katılımcı kişi için ayrı ayrı olacak şekilde, doğru ve eksizsiz olarak doldurarak en geç 15 Ekim 2019 tarihine kadar leylakahraman@gaib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerektiği ifade edilmektedir.

Ekleri:
1- Taslak Program
2- katılımcı Talep Yazısı