46. Bağdat Uluslararası Fuarı Hk.

46. Bağdat Uluslararası Fuarı Hk.

SİRKÜLER:2019-235


Sayın Üyemiz,
1-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Irak/Bağdat'ta düzenlenecek olan "46. BAĞDAT ULUSLARARASI FUARI" Irak'taki en önemli ticaret organizasyonu olup fuarın Türkiye milli katılımı T.C. Ticaret Bakanlığı'mızın görevlendirmesi ile bu yıl Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecektir.


Fuar, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nın 2017/4 sayılı Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ çerçevesinde katılım bedelinin yaklaşık %50'si 71.000'TLye kadar destek kapsamındadır. Katılım bedeli tahmini 310 US$/m2 olup katılım bedeline fuar alanı yer kirası, stand kurulumu (konstrüksiyon), stand temizlik hizmetleri, m2 baz alınarak belli sayıda ücretsiz giriş kartı, katalog giriş bedeli dahildir. Nakliye talep eden firmalar online başvuru formunda belirtmeleri durumunda nakliye fiyatı katılım bedeline ilave edilecektir.


Her yıl 2 milyonu aşkın ziyaretçinin gezdiği Bağdat Uluslararası Fuarı'na, bu yılda 17 ülkeden 700'ü aşkın firma ve kuruluşun katılımı beklenmektedir. Fuara, Irak'ta mevcut bakanlıkların ve devlet şirketlerinin özellikle standlı katılımı, Irakta yapılacak pazar araştırması açısından önem taşımaktadır. Çünkü Irak'ta ekonominin önemli kısmı bu kuruluşların elindedir.


Fuar, her türlü ürün ve hizmetin sergilenmesine imkan sağlamaktadır. Türkiye'nin ihracatında da önemli yer tutan her türlü Gıda Maddeleri, Tarım ve Hayvancılık Ürünleri, Gıda İşleme ve Paketleme Makinaları, Hijyenik-Kozmetik ürünler, Demir Çelik ürünleri, Mobilya, Ev Tekstili, Dayanıklı Tüketim Malzemeleri, Araçüstü Ekipmanlar, İnşaat Malzemeleri, Otomotiv, Konfeksiyon, Turizm, Gayrimenkul ve Müteahhitlik, Medikal sektörleri öne çıkmaktadır. Fuarda direk satış yapılabilmektedir. Fakat buna ilişkin tüm vergiler vb katılımcı firmanın kendisi tarafından karşılanmaktadır.


Fuara katılmak isteyen firmaların en geç 20 Haziran 2019 tarihine kadar online başvuru yapmaları gerektiği ifade edilmektedir.

Online Başvuru Formu : https://forms.gle/maM7pkzqpA1ZZArx9