PLMA 2019 Fuar Duyurusu Hk.

PLMA 2019 Fuar Duyurusu Hk.

SİRKÜLER:2019-112


Sayın Üyemiz,
17-19 Kasım 2019 tarihleri arasında Chicago/ABD’de gıda ve gıda dışı sektörlerine yönelik düzenlenecek olan "PLMA's 201.9 Private Label Trade Show" Fuarı'nın Türkiye milli katılımı 6. kez Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) organizasyonunda gerçekleştirilecektir.


Gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler, ...) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünlerin sergilenebildiği ve senede bir kez düzenlenen fuara geçen sene 50 ülkeden 2.800 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.400'ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir. Fuara küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere Marka Ürün tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmaktadır. Fuarda 3 bölüm bulunmaktadır: Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware.


Özel markalı ürünler sektöründe dünyada düzenlenen en önemli etkinliklerden biri konumunda olan fuara Milli katılım organizasyonumuz altında katılacak firmalar için katılım bedeli 872 $/m2'dir.


Katılım bedeline; yer kirası, özel stand konstrüksiyonu, stand genel ve günlük temizlik hizmeti, kataloğa giriş bedeli, internet bağlantısı, ikram (çay-kahve-kurabiye-sandviç) hizmetleri, katılımcı broşürü dahildir. Sergi ürünlerinin İstanbul-Fuar alanı tek yön standa teslim havayolu nakliyesi almak isteyenler için katılım bedeli 1000 $/m2 olup, m2 başına 15 kg, nakliye limiti bulunmaktadır ve FDA code alınması firmaların sorunluluğundadır.


T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından ABD'nin Hedef Ülkeler Listesinde yer aldığı açıklanmıştır. Fuarın milli katılımının T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılımcı firmaların stand alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 85.000 Türk Lirası'na kadar desteklenir.


İlgili fuara katılmak isteyen firmaların https://goo.gl/forms/Md03JRbZL8Ak716o1 yer alan Online Başvuru Formu’nu doldurarak katılım payı toplam bedelinin %50'sinin belirtilen banka hesabına yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 4 Mayıs 2019 günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize (E-posta: aybukedokudur@akib.org.tr) göndermeleri gerektiği ifade edilmektedir.

Eki: Katılım Şartları