Sri Lanka Ülke Günü ve Türkiye için Fırsatlar Semineri

Sri Lanka Ülke Günü ve Türkiye için Fırsatlar Semineri
  • Başlangıç Tarihi: 2017-05-16
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-05-16
  • Etkinlik Yeri: Intercontinental İstanbul Hotel

Sayı    : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01

Konu  : Sri Lanka Ülke Günü ve Türkiye için Fırsatlar Semineri  Hk.

 

SİRKÜLER:2017-192

Sayın Üyemiz,

- İstanbul Sanayi Odası’ndan alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Ülkemizde en az bilinen pazarlardan biri olan Sri Lanka, 2009 yılından bu yana büyüyen bir ekonomiye sahiptir. En güçlü sektörleri tekstil ve hazır giyim olan Sri Lanka'da önümüzdeki yıllarda konut pazarında bir patlama yaşanması ve yabancı yatırımların katkısıyla ekonomideki büyümenin mevcut tahminleri aşması beklenmektedir.

Sri Lanka'nın Hindistan ve Pakistan ile serbest ticaret anlaşması bulunmakta, yakın zamanda Çin, Güney Asya ve Singapur ile de ticaret anlaşmaları imzalanması planlanmakta ve bu durumun Türk firmaları için önemli bir fırsat ve avantaj yaratması beklenmektedir.

Bu kapsamda firmalarımızı Sri Lanka pazarı hakkında bilgilendirmek üzere, 16 Mayıs 2017 Salı günü, 12.30 - 17.00 saatleri arasında Intercontinental İstanbul Hotel'de "Sri Lanka Ülke Günü ve Türkiye için Fırsatlar" konulu bir seminer düzenlenecektir. Seminerde üyelerimize, Sri Lanka'nın ekonomik durumu, dış ticareti, pazar yapısı, yatırım ve iş fırsatları, iş kültüründe dikkat edilmesi gereken konular ve Türk firmalarının bu ülkedeki deneyimleri aktarılacaktır.

Sri Lanka Ülke Günü'ne katılmak isteyen üyelerimizin 12 Mayıs 2017 tarihine kadar kayıt yaptırılması gerektiği belirtilmektedir.

Etkinliğe kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız

Toplantı esnasında simültane tercüme hizmeti verilecektir.

 

Bilgi ve gereğini rica ederim.

 

Murat KARAPINAR

Genel Sekreter