Türkiye – Hindistan  İş Formu 01 Mayıs 2017 , Yeni Delhi

Türkiye – Hindistan  İş Formu 01 Mayıs 2017 , Yeni Delhi
  • Başlangıç Tarihi: 2017-04-30
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-05-01
  • Etkinlik Yeri: Hindistan/ Yeni Delhi

Sayı    : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01

Konu  : Türkiye – Hindistan  İş Formu 01 Mayıs 2017 , Yeni Delhi Hk.

 

SİRKÜLER:2017-187

Sayın Üyemiz,

- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)’den alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 30 Nisan 1 Mayıs 2017 tarihlerinde Hindistan'a gerçekleştirecekleri resmi ziyaret kapsamında, DEIK/ Türkiye- Hindistan İş Konseyi tarafından, muhatap kuruluşu FICCI (Hindistan Sanayi ve Ticaret Odaları Federasyonu) işbirliğinde 1 Mayıs 2017 tarihinde Yeni Delhi Taj Palace Hotel'de "Türkiye- Hindistan İş Forumu" düzenlenecektir.

Hindistan, son yıllarda kaydettiği ekonomik büyüme ve pek çok sektörde sunduğu yatırım fırsatları ile son 15 yılda Türkiye'nin en önemli ticari partnerlerinden biri haline gelmiştir. 2016 yılı itibarı ile 6,4 milyar ABD Doları seviyesine yükselen ticaret hacmimiz başta altyapı, İnşaat, tekstil, gıda ve turizm gibi sektörler olmak üzere Türk yatırımcı ve iş insanlarına çeşitli alanlarda işbirliği fırsatları sunmaktadır.

            Etkinliğin DEIK Paket Program bedeli 2000 ABD Dolarıdır. Business uçuşları sınırlı sayıda olup, Business Paket Programı bedeli ise 4500 ABD Dolarıdır. Türk vatandaşları Hindistan'da vizeye tabidir. (Hindistan yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından da vize talep etmektedir.) Hindistan vizesi olmayan katılımcıların, Hindistan'ın Ankara Büyükelçiliği ya da İstanbul Başkonsolosluğu vize bolümü ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. Vize işlemleri katılımcılar tarafından bireysel olarak gerçekleştirilecektir.

Bu çerçevede, anılan ziyarete Hindistan ile hâlihazırda iş yapan, İş yapmayı planlayan ve Hindistan'a yatırım ile ticaret imkânları konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm üyelerinizin katılımını diler, ziyarete katılmayı arzu eden firma temsilcilerinin, 21 Nisan 2017, Cuma günü mesai bitimine kadar, aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formunu eksiksiz doldurarak, ödemeyi gerçekleştirmeleri gerektiği belirtilerek, söz konusu ziyarete katılım koşulları ve detayların, başvuru formunda yer aldığı ifade edilmektedir.

Bilgi ve gereğini rica ederim.  

 

Murat KARAPINAR

Genel Sekreter 

 

                                                                                                                              

 

Başvuru Formu: http://portal.deik.org.tr/KatilimFormu/382/8664  

Not: Taslak Program katılımcılara bilahare iletilecektir.