Küba & Venezuela Ticaret Heyet

Küba & Venezuela Ticaret Heyet
  • Başlangıç Tarihi: 2017-04-23
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-04-27
  • Etkinlik Yeri: Küba/ Havana- Venezüela/Karakas

Sayı   : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01

Konu  : Küba&Venezuela Ticaret Heyeti  Hk.

 

 

SİRKÜLER:2017-118

Sayın Üyemiz,

- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

Bilindiği üzere, ülkemiz ekonomisine ve ihracatına katkıda bulunmak amacıyla son yıllarda gerçekleştirilen yurtdışı ticari heyetler ve uluslararası platformdaki etkinlikler giderek yoğunlaşmaktadır.

Ülkemizin Latin Amerika Pazarı'na açılma politikası çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz Meksika&Kolombiya Ticaret Heyeti (7-11 Mart 2016), Panama&Guatemala Ticaret Heyeti (17-22 Temmuz 2016) ile son olarak gerçekleştirdiğimiz Kolombiya Ticaret Heyeti'nin (30 Ekim-4 Kasım 2016) devamı niteliği taşıyan Küba&Venezuela Ticaret Heyeti; Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonunda 23-27 Nisan 2017 tarihleri arasında Küba'nın başkenti Havana ile Venezuela'nın başkenti Karakas'a gerçekleştirilecektir.

İhracatçılarımıza yönelik Küba ve Venezuela'da yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması ve pazar payımızın arttırılması için düzenlenecek söz konusu heyete özellikle; Ulaştırma, Otomotiv, Enerji, Sağlık / Biyoteknoloji, İnşaat ve Yapı Malzemeleri, Elektrik&Elektronik, Beyaz Eşya, Mobilya, Tekstil, Tarım ve Tekstil Makineleri, Kozmetik, Kimya, Plastik Sanayi, Kağıt, Gıda, Dizi&Film ve İletişim sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve/veya ihraç eden ya da ilgili sektörlerde yatırım yapmayı düşünen firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.

Dolayısıyla, bahse konu heyette yer almak isteyen katılımcılarımızın https://goo.gl/Prczla adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 7 Nisan 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları; organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama ve organizasyon giderleri karşılanacak firmalarımızın, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şb. (IBAN No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04). Swift Kodu: TVBATR2A USD hesabına 2.700.-USD (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları gerektiği ifade edilmektedir.

      Bilgi ve gereğini rica ederim.           

 

 

 

                                                                                                                Melih LEYLİOĞLU

                                                                                                                Genel Sekreter Yrd.  

                                                                                                           

                                                                                                                     

                                                                                                                                   

 

 

 

EK: Heyet Taslak Programı (2 Sayfa)

Ayrıntılı Bilgi İçin:

Volkan İncekara : 0 212 454 0797 volkanincekara@tim.org.tr