PLMA’S Chicago 2020 - Fuar Duyurusu Hk.

PLMA’S Chicago 2020 - Fuar Duyurusu Hk.
  • Başlangıç Tarihi: 2020-11-15
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2020-11-17
  • Etkinlik Yeri: ABD / Chicago

SİRKÜLER:2020-165


Sayın Üyemiz,
- Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı,
15-17 Kasım 2020 tarihleri arasında Chicago/ABD'de düzenlenecek olan "PLMA's 2020 Private Label Trade Show" Fuarı'nın Türkiye milli katılımı 7nci kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecektir. Fuara Türkiye'nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 31.03.2020 tarihine kadar online başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.


Fuarda; gıda (bisküvi, çikolata, kraker, içecek, şarap, makarna, konserve ürünler,..) ve gıda dışı (kozmetik, güzellik ve bakım, sağlık ve sıhhat ürünleri, mutfak eşyaları, ev eşyaları, dikiş malzemeleri (iğne, iplik, çengelli iğne vb.), ıslak mendil, pamuk, hijyen ürünleri, boya, do it yourself ürünleri, ambalaj, hediyelik eşya, mum, hediyelik paketleme, süs eşyaları, ışıklandırma, puzzle vb. boş vakit oyunları, temizlik ürünleri, giyim ve aksesuarları, vb.) birçok sektöre yönelik ÖZEL MARKALI (store brands, private labels, private brands) ürünler sergilenebilmektedir.


Senede bir kez düzenlenen fuara geçen sene 55 ülkeden yaklaşık 2.600 katılımcı firma katılmış ve fuarı 5.400'ün üzerinde yerli ve yabancı profesyonel ziyaret etmiştir. Fuara küçük ve orta ölçekli firmaların yanı sıra süpermarketlere "Marka Ürün" tedarik eden tanınmış büyük firmalar da katılmaktadır. Fuarda Food, Home & Health, Houseware & Kitchenware olmak üzere 3 ana bölüm bulunmaktadır.


Sergi ürünlerinin İstanbul-Fuar alanı tek yön standa teslim havayolu nakliyesi almak isteyenler için m2 basına 15 kg nakliye limiti bulunmaktadır ve FDA code alınması firmaların sorumluluğundadır.


ABD’nin, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan "Hedef Ülkeler" listesinde yer almasından dolayı; fuarın onaylanması durumunda katılım bedelinin yaklaşık %70 kadarı destek kapsamında olup, firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 117.000 Türk Lirası'na kadar destekleneceği ifade edilmektedir.


Eki: Katılım Şartları