Chicago Sektörel Ticaret Heyeti

Chicago Sektörel Ticaret Heyeti
  • Başlangıç Tarihi: 2019-01-08
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2019-01-11
  • Etkinlik Yeri: ABD / Chicago

Sayı: 30243495-TİM.DAİB.UYE.2018/1892-04124 27/11/2018
Konu: Chicago Sektörel Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2018-423


Sayın Üyemiz,
- İstanbul İhracatçılar Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni
aşağıya çıkartılmıştır.


9 -13 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan "Chicago Boat Show" Fuarı ile eş zamanlı olarak Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği organizasyonunda, 8 -11 Ocak 2019 tarihleri arasında Chicago / Amerika Birleşik Devletleri'ne yönelik bir Sektörel Ticaret Heyeti organize edilecektir.


Söz konusu Ticaret Heyeti programının, iki ülkenin sektörel anlamda işbirliğini güçlendirmek ve Türkiye'de faaliyet gösteren yat ve ekipman ihracatçılarının ürünlerini ve faaliyetlerini Amerika'da tanıtarak ticari ilişkilerini geliştirmek anlamında önemli bir fırsat oluşturacağı mülahaza edilmektedir. Türk yat sektörünün tanıtılması amacıyla düzenlenecek olan heyet programı çerçevesinde Türk ve Amerikalı işadamları arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi, muhatap kurum ve kuruluşların ziyaret edilmesi planlanmaktadır.


Heyet programı katılım payı, Tek kişi / 5.500 USD; aynı firmadan ikinci kişi./ 3.500 USD olup, katılım payına; İstanbul-Chicago-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı otelde konaklama (oda+kahvaltı), alan vergisi, firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, öğle ve akşam yemekleri, Chicago havaalanı-otel-havaalanı transferleri, tanıtım, ilan, basılı malzemeler ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariçtir. Ayrıca, organizasyona İstanbul dışından katılacak firmalarımızın iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.


Bahse konu heyet programı 2011/1 Sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Hakkında Tebliğ" çerçevesinde değerlendirilecek ve katılımcı firmalarımız ulaşım, konaklama ve tanıtım harcamaları üzerinden %50’ye yakın devlet, desteğinden faydalanabileceklerdi.


Söz konusu heyete katılmak isteyen firmalarımızın aşağıda detayları verilen Gemi Yat ve Hizmetleri İhracatçıları Birliği hesabına katılım ücretini 30 Kasım 2018 Cuma günü mesai saati bitimine kadar yatırmaları ve banka dekontunu Genel Sekreterliğimizin 0212 454 05 01-02 numaralı fakslarına veya gemi@iib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerektiği ifade edilmektedir.


Bilgilerinize arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Eki: Başvuru Formu