Kenya Sektörel Ticaret Heyeti

Kenya Sektörel Ticaret Heyeti
  • Başlangıç Tarihi: 2018-11-26
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2018-11-30
  • Etkinlik Yeri: Kenya / Nairobi

Sayı: 30243495-TİM.DAİB.UYGUYE.2018/1718-03782 23/10/2018
Konu: Kenya Sektörel Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2018-371


Sayın Üyemiz,
- Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya
çıkartılmıştır.


Akdeniz Demir ve Demirdışı İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığından izin alınması durumunda, 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Kenya/Nairobi'ye yönelik olarak "Demir ve Demir Dışı Metaller ile Çelik Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti" düzenlenmesi planlanmaktadır.


Ülkemizin ihracat hedefleri doğrultusunda ihracatçılarımıza yeni pazarlar bulmak ve var olan pazarları geliştirmek amacıyla yapılması planlanan heyetle ilgili, sektörde özellikle inşaat malzemeleri ve çelik ürünlerinde önemli bir ithalatçı olan Kenya hedef pazar olarak seçilmiş olup, söz konusu ülkeye ihracat payımızın artırılması ve firmalarımız hakkında farkındalık yaratma öncelikli hedefimizdir.


Söz konusu Ticaret heyeti programına tahmini katılım payı 1.300 USD'dır. Katılım payına İstanbul-Nairobi-İstanbul THY ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı otelde 3 gece konaklama (oda+kahvaltı), firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı ve şehir içi transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır.

Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları, yurt dışı çıkış harç bedelleri ve vize ücretleri kendileri tarafından karşılanacaktır. Heyet programı Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması halinde "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği'ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda detayları verilen Akdeniz İhracatçı Birlikleri hesabına katılım ücretini yatırmaları, dekontla birlikte, ekte yer alan Katılımcı Şirket Bilgi Formu ve Katılımcı Şirket Talep Yazısı başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak, en geç 9 Kasım 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar doldurup, Genel Sekreterliğimizin 0324 325 41 42 numaralı fakslarına veya aybukedokudur@akib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerektiği ifade edilmiştir.


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Ekleri:
1: Başvuru Formu
2: Taslak Heyet Programı