Rusya Sektörel Ticaret Heyeti

Rusya Sektörel Ticaret Heyeti
  • Başlangıç Tarihi: 2018-11-18
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2018-11-22
  • Etkinlik Yeri: Rusya / Moskova

Sayı: 30243495-TİM.DAİB.UYGUYE.2018/1411-03211 04/09/2018
Konu: Rusya Sektörel Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2018-315


Sayın Üyemiz,
- Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya
çıkartılmıştır.


Akdeniz Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri ihracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığı'ndan izin alınması durumunda, 18-22 Kasım 2018 tarihleri arasında Moskova/Rusya'ya yönelik "Mobilya ve Mobilya Yan Sanayi Sektörel Ticaret Heyeti" programı organize edilecektir.


Heyetin gerçekleştirileceği Moskova kentinde 19 - 23 Kasım 2018 tarihlerinde Moskova Mebel 2018 Fuarı düzenlenmektedir. Pazarlama faaliyetimiz, ikili iş görüşmelerine ek olarak firmalarımızın 30.kez düzenlenen ve Mobilya, İç Tasarım ve Döşeme sektörlerine hitap eden bu uluslararası ve sektör için önem arz eden fuarı ziyaret etmelerini sağlamak amacıyla bu tarihlerle kesişecek şekilde planlanmıştır. Bahsi geçen fuar 2017 yılında 28 farklı ülkeden 40 bin katılımcıya ulaşan fuar ile eş zamanlı ticaret heyeti düzenlemesinin firmalarımız açısından çok daha verimli olacağı düşünülmektedir.


Söz konusu Ticaret heyeti programına katılım payı 900 USD'dır. Katılım payına İstanbul-Moskova-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı otelde 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı ve şehir içi transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır.


Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları, yurt dışı çıkış harç bedelleri ve vize ücretleri kendileri tarafından karşılanacaktır. Heyet programı "2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği 'ne ilişkin Tebliğ" kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin aşağıda detayları verilen Akdeniz İhracatçı Birlikleri hesabına katılım ücretini yatırımları, dekontla birlikte, ekte yer alan Katılımcı Şirket Bilgi Formu ve Katılımcı Şirket Talep Yazısı başvuru formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak, en geç 10 Eylül 2018 Pazartesi günü mesai bitimine kadar doldurup, Genel Sekreterliğimizin 0 324 325 41 42 numaralı fakslarına veya fadimecanturk@akib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir. Heyete katılım 25 firma ile sınırlandırılmıştır.


Bahse konu heyet programı ile ilgili gerekli duyurunun üyelerinize yapılarak ilgilenecek firmalarınızın doğrudan Genel Sekreterliğimiz ile temasa geçmeleri gerektiği ifade edilmektedir.


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Eki: Katılımcı Başvuru Formu