Macaristan Ticaret Heyeti

Macaristan Ticaret Heyeti
  • Başlangıç Tarihi: 2018-09-11
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2018-09-13
  • Etkinlik Yeri: Macaristan

Sayı: 30243495-TİM.DAİB.UYGUYE.2018/1176-02718 17/07/2018
Konu: Macaristan Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2018-259


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonu ile 11-13 Eylül 2018 tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte şehrine yönelik ticaret heyeti düzenlenecek olup söz konusu organizasyonda İş Forumunun yanı sıra her ki ülke girişimcilerini buluşturan ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.


Pazar payımızın artırılması ve Macaristan'a yönelik yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek heyetimize; Otomotiv ve yan sanayii, Makine ve aksamları, Demir-Çelik, Elektrik-Elektronik (beyaz eşya, kablo ve teller, elektronik gereçler), Kimyevi maddeler ve mamulleri (plastik mamuller, kozmetik, temizlik ürünleri, ambalaj), Hazır giyim ve tekstil (hazır giyim, tekstil hammaddeleri, halı), Mücevher (altını, kıymetli, yarı kıymetli taşlar), Gıda (yaş meyve, kuru meyve), Mobilya sektörlerinde faaliyet gösteren ve uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve ihraç eden firmaların katılımlarında fayda görülmekle birlikte diğer sektörlerden de başvurular kabul edilecektir.

Katılımcıların geçerli ve çoklu girişli Schengen vizesi olması gerekmektedir. Bu çerçevede, söz konusu heyete katılmak isteyen firmalarımızın 10 Ağustos 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar https://goo.gl/tdYuyu internet bağlantısı üzerinden başvuru forumlarını doldurmuş ve katılım ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir. Katılım ücreti, 750.- Avro olup, organizasyon kapsamındaki uçak bileti, konaklama, toplantı, transfer ve tercümanlık giderlerini karşılamaktadır. İlgili tutarın Türkiye ihracatçılar Meclisi (TİM) Vakıfbank Şirinevler Şubesi (Şube kodu: 282), (lban No: TR93 0001 5001 5804 8000 9634 35), Euro hesabına (katılımcıların iptal etmesi durumunda iadesiz) ödenerek ilgili dekontun melikeemiroglu@tim.org.tr e-posta adresine iletilmesi rica olunur.


Nitelikli bir heyet programının gerçekleşmesi ve beklentilerin karşılanması için eksiksiz doldurulan başvuru formu ile katılım ücretinin son başvuru gününden önce gönderilmesi gerektiği ifade edilmektedir.


Bilgilerinize arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter V.


Eki: Taslak Program