Japonya Sektörel Ticaret Heyeti

Japonya Sektörel Ticaret Heyeti
  • Başlangıç Tarihi: 2017-12-04
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-12-07
  • Etkinlik Yeri: Japonya / Tokyo

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01
Konu : Japonya Sektörel Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2017-500


Sayın Üyemiz,
- İstanbul İhracatçılar Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda ve İstanbul Su ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği organizasyonunda 04-07 Aralık 2017 tarihleri arasında Tokyo/JAPONYA' ya yönelik olarak bir Sektörel Ticaret Heyeti Programı organize edilecektir.


Söz konusu Ticaret Heyeti programının, Ekonomi Bakanlığımız ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın koordinasyonu ile uzun süredir yürütülen çalışmalar neticesinde, ülkemiz menşeli kanatlı eti ve ürünlerinin Japonya'ya ihracatına başlanmasına yönelik süreçte nihai aşamaya gelinmesi sonrası, Japonya'nın söz konusu ürün grubuna yönelik 3.1 milyar ABD doları değerindeki pazar büyüklüğü ve ihracatımız açısından potansiyeli de dikkate alındığında, Japonya pazarına girmek isteyen firmalarımız için önemli bir fırsat oluşturacağı mülahaza edilmektedir.


Su ürünleri ve Hayvansal Mamuller sektörlerinin tanıtılması amacıyla düzenlenecek ve ülkemiz menşeli kanatlı eti ve ürünlerinin yanı sıra, su ürünleri ve süt ürünleri sektörlerini de kapsayacak heyet programı çerçevesinde Türk ve Japon işadamları arasında ikili iş görüşmeleri ve muhatap kurum ve kuruluşların ziyaretleri planlanmaktadır.


Heyet programı katılım payı, Tek kişi/ 5.000 USD ($); aynı firmadan ikinci kişi/ 3.000 USD ($) olup, katılım payına; İstanbul- Tokyo- İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti, 5 yıldızlı otelde konaklama (oda+kahvaltı), alan vergisi, firmalarla ikili iş görüşmeleri, tercümanlık hizmetleri, Tokyo havaalanı-otel-havaalanı transferleri, tanıtım, ilan, basılı malzemeler ve ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariçtir. Ayrıca organizasyona İstanbul dışından katılacak üyelerimizin iç hat uçuşları ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.


Adı geçen heyet 2011/1 sayılı "Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ" çerçevesinde değerlendirilecek ve katılımcı firmalarımız ulaşım, konaklama ve tanıtım harcamaları üzerinden %50'ye yakın devlet desteğinden faydalanabilecektir. Söz konusu heyete katılmak isteyen üyelerinizin katılım ücretlerini yatırmaları, dekontlla birlikte, ekte yer alan kayıt formunu doğru ve eksiksiz olarak doldurarak, en geç 10 Kasım 2017 Cuma günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize göndermeleri gerekmekte olduğu ifade edilmektedir.


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Bilgi için irtibat:
Celal ÖZCAN (0212 454 05 88)
Faks: 0212 454 05 01 - 02
E-posta: suurunleri@iib.org.tr
Eki…:
1 – Katılımcı Başvuru Formu, 2- Taslak heyet programı