Sri Lanka Ticaret Heyeti

Sri Lanka Ticaret Heyeti
  • Başlangıç Tarihi: 2017-12-04
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-12-07
  • Etkinlik Yeri: Sri Lanka / Kolombo

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01
Konu : Sri Lanka Ticaret Heyeti Hk.


SİRKÜLER:2017-466


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


Bilindiği üzere, ülkemiz ekonomisine ve ihracatına katkıda bulunmak amacıyla son yıllarda gerçekleştirilen yurtdışı ticari heyetler ve uluslararası platformdaki etkinlikler giderek yoğunlaşmaktadır. Bu kapsamda, Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Meclisimiz organizasyonunda 4-7 Aralık 2017 tarihleri arasında Sri Lanka'nın başkenti Kolombo' ya bir Ticaret Heyeti gerçekleştirilecektir.


İhracatçılarımıza yönelik Sri Lanka'da yeni iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması ve pazar payımızın arttırılması için düzenlenecek söz konusu heyete özellikle; Yat ve Gemi Yapımı, Doğal Taşlar, Değerli Taşlar, Mücevherat, Otomotiv Ana ve Yan sanayi, Tekstil ve Hammaddeleri (Kumaş bazında), Demir-Çelik, Tarım ve Gıda (Nakliyat, Kuru Meyveler, Unlu Mamuller, Bitkisel Yağlar, Şekerli ve Çikolatalı Mamuller, Meyve-Sebze Suları, Mayalar) ve sektörlerinde faaliyet gösteren, uluslararası standartlara uygun ürünleri imal ve/veya ihraç eden ya da ilgili sektörlerde yatırım yapmayı düşünen firmaların katılımlarında fayda görülmektedir.


Bu çerçevede, heyetimize katılmak isteyen firmaların https://goo.gl/9Eh9mQ adresindeki başvuru formunu eksiksiz doldurarak, en geç 14 Kasım 2017 Salı günü mesai bitimine kadar başvuruda bulunmaları; organizasyon kapsamındaki ekonomi sınıfı uçak bileti, konaklama ve organizasyon giderleri karşılanacak firmalarınızın, Türkiye ihracatçılar Meclisi (TIM) Vakıfbank Şirinevler Şb. (IBAN No: TR63 0001 5001 5804 8000 9986 04), Swift Kodu: TVBATR2A USD hesabına 1.200.-USD (katılımcının iptal etmesi durumunda iadesiz) ödeme yapmaları gerekmektedir. Ödeme dekontlarının nebilemercan@tim.org.tr e-posta adresine firma bilgileri ve katılımcı ismi ile gönderilmesi ve sorular için 0312 472 05 60 numaralı telefondan Nebile Mercan ile iletişime geçilmesi rica olunur.


Nitelikli bir heyet programının gerçekleşmesi ve beklentilerin karşılanması için eksiksiz doldurulan başvuru formları ile ödemelerin son başvuru gününden önce yapılması büyük önem arz etmektedir


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Eki..: Heyet Taslak Programı