Roketsan Tedarikci Günleri

Roketsan Tedarikci Günleri
  • Başlangıç Tarihi: 2017-03-02
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-03-02
  • Etkinlik Yeri: İstanbul Ticaret Odası 5. Kat Fuaye

Sayın Üyemiz,

*İstanbul Ticaret Odası'ndan alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.

1990 yılından beri İstanbul Ticaret Odası bünyesinde faaliyet gösteren Türk Yan Sanayi Borsası, yan sanayici KOBİ'lerimizi dış pazarlara yönlendirerek ülkemiz ihracatını hem çeşitlendirmek hem de arttırmak için çalışmaktadır.

Bu çalışmalar arasında önemli bir yer tutan "Tedarikçi Günleri” organizasyonları, yerli ve yabancı ana sanayici firmaları yan sanayici firmalarla birebir buluşturarak firmalar arasında güçlü bağlar kurulması ve her iki taraf içinde müşteri portföylerinin gelişmesini sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda Bosch, MTU, Schneider Electric, Hitachi Europe, Harman, Continental, Schaeffler, Autoliv, BFT SpA, Baier & Michels, Munters, Proficool Fans, Toyota Material Handling, Canon, Gates-Stackpole ve Eagle-Burgmann gibi dünyanın önde gelen küresel firmaları Tedarikçi Günleri için Odamıza gelmiştir.

Bununla birlikte, Odamızın geçmiş yıllarda ilgili taraflarla oluşturduğu somut işbirlikleri doğrultusunda 2017 yılında Odamız Türk Yan Sanayi Borsası Birimince yerlileştirmeye yönelik yürütülen seferberlik kapsamında; Savunma Sanayi Tedarikçi Haftasıdüzenlenecek olup2 Mart 2017 tarihinde Odamız ile Roketsan firması işbirliğinde "Roketsan Tedarikçi Günleri” etkinliği düzenlenecektir. Roketsan firmasının satınalma yetkilileri, ekte detayları sunulan talep konuları ile ilgili yan sanayicilerimizle görüşmek istemektedir. Roketsan firması, ulusal roket ve füze araştırma ve üretim programlarına önderlik yapmak üzere Savunma Sanayii İcra Komitesi kararıyla, 1988 yılında kurulmuş olan bir savunma sanayi şirketi olup, roket, füze ve silah sistemleri tasarımı ve üretimi konularında Türkiye'deki en yetkin kurumdur.

Ülkemizin ve dünyanın savunma sanayiinde son derece prestijli bir konuma sahip Roketsan firmasına yönelik söz konusu organizasyon, firmanızın yerlileştirmeye dönük ticari faaliyetlerinde daha etkin bir yer alması adına sizlere çok önemli bir fırsat sunmaktadır. Roketsan firması satınalma yetkilileri ile görüşmek istemeniz halinde aşağıda sunulan talep konularını incelemeniz ve başvuru formunu doldurup en geç 31 Ocak 2017 tarihine kadar taraflarına iletmeniz garaktiği ifade edilmektedir.

Bilgilerinize rica ederim.

 

Saygılarımla,

 

Melih LEYLİOĞLU

Genel Sekreter Yrd.

 

"ROKETSAN TEDARİKÇİ GÜNLERİ”

 BAŞVURU FORMU

2 MART 2017

İstanbul Ticaret Odası

5. Kat Fuaye

YAN SANAYİCİ FİRMA BİLGİLERİ