Belarus Özel Sektör Heyet Ziyareti ve Türkiye-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı İş Forumu

Belarus Özel Sektör Heyet Ziyareti ve Türkiye-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı İş Forumu
  • Başlangıç Tarihi: 2017-07-27
  • Bitiş Tarihi Tarihi: 2017-07-28
  • Etkinlik Yeri: Belarus / Minks

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01
Konu : Belarus Özel Sektör Heyet Ziyareti ve
Türkiye-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı İş Forumu Hk.


SİRKÜLER:2017-317


Sayın Üyemiz,
- Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu tarafından alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


Eşbaşkanlığını T. C. Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun yaptığı Türkiye - Belarus Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 9'uncu Dönem Toplantısı ile eş zamanlı olarak, 27-28 Temmuz 2017 tarihlerinde Belarus’un başkenti Minsk'te Türkiye-Belarus İş Konseyi Ortak Toplantısı ve özel sektör heyet programı düzenlenecektir, DEİK Türkiye-Belarus İş Konseyi ve Belarus Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde yapılacak etkinliğe Sayın Veysel Eroğlu ve KEK Belarus tarafı Eşbaşkanı ve Belarus Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Vladimir Makey'in yanı sıra, Belarus'un kamu kurumları, önde gelen sanayi işletmelerinin yetkilileri ve özel sektör temsilcileri katılacaktır.


Bu vesileyle, Türkiye-Belarus İş Konseyi tarafından 27-29 Temmuz 2017 gerçekleştirilecek olan Minsk çalışma ziyaretine bilişim, otomotiv sanayii, makine imalatı, tekstil ve hazır giyim, inşaat ve inşaat malzemeleri üretimi, gıda sanayii, bankacılık ve finans, kimya sanayii, turizm, ulaştırma ve lojistik, ağaç işleme ve mobilya üretimi öncelikli olmak üzere, birçok sektörden şirket ve kurumlarımızın katılımı önem taşımaktadır, iş formunun yanı sıra, programın ikinci günü belirtilen sektörlerde faaliyet gösteren Belarus işletmelerine inceleme gezileri yapılması öngörülmektedir.


Banse konu heyet ziyaretine iştirak etmek isteyen şirket ve kurum yetkililerinin 20 Temmuz 2017, Perşembe günü saat 18:00'e kadar http://portal.deik,org.tr/KatilimFormlı/422/8950 internet bağlantısında yer alan formu eksiksiz doldurarak, kayıt yaptırmaları ve 700 Dolar tutarında avansı başvuru formunda belirtilen hesaba yatırmaları gerekmektedir. İstanbul-Minsk-İstanbul uçak biletleri, Minsk'te iki gecelik konaklama, transferler, tercüme hizmetleri, toplantı ve organizasyon giderleri vs, kalemlerden oluşan toplam katılım bedeli önümüzdeki günlerde belirlenecek ve ödenmesi gereken fark tutarı avansı yatırarak, başvuruda bulunan katılımcılara bildirilecektir. Avans olarak yatırılan meblağ organizasyonla ilgili ön ödemelerde kullanılmakta ve belli bir tarihten sonra katılımdan vazgeçilmesi halinde, iade edilememekte olduğu ifade edilmektedir.


Bilgi ve gereğini rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.