Sudan Bilgi Notu Talebi

Anasayfa / Duyurular / Sudan Bilgi Notu Talebi
Sudan Bilgi Notu Talebi

Son Güncellenme Tarihi: 12/09/2017 15:18:36

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01
Konu : Sudan Bilgi Notu Talebi Hk.


SİRKÜLER:2017-406


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'nden alınan yazıda, 9-10 Ağustos tarihinde Ankara'da gerçekleştirilen Türkiye-Sudan Ticaret ve Ekonomik Ortaklık Anlaşması (TEOA) 3. Tur Müzakereleri sonucunda alınan karar uyarınca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarımız ile Sudan Gümrük idaresi Başkanı arasında 20-22 Eylül 2017 tarihlerinde ülkemiz ev sahipliğinde bir toplantı gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
Yazının devamında, anılan ziyaret vesilesiyle gerçekleşecek görüşmelerde dile getirilmek üzere, ihracatçılarımızın Sudan pazarlarında karşılaştıkları sorunlar ile toplantıda gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin bilgi talep edilmektedir.


Bu çerçevede, ülkemiz ile Sudan arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin, firmalarımıza yöneltilen sorun bildirim formları ile birlikte, 13 Eylül 2017 tarihine kadar Meclisimize ve e-posta ile bestecoskuner@tim.org.tr adresine iletilmesi gerekmektedir.


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd.


Ek..: Sorun Bildirin Formu