Design Turkey

Anasayfa / Duyurular / Design Turkey
Design Turkey

Son Güncellenme Tarihi: 12/09/2017 15:15:03

Sayı : 30243495.TİM.DAİB.GSK.İHRUYG.2017/07.01
Konu : Design Turkey Hk.


SİRKÜLER:2017-405


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı metni aşağıya çıkartılmıştır.


Bilindiği üzere, TURQUALITY° Projesi, 2006/4 sayılı "Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY' nin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ" kapsamında yürütülen dünyanın ilk devlet destekli marka geliştirme programıdır.


Bir TURQUALITY° etkinliği olarak, endüstride ve toplumda tasarım farkındalığını yükseltmek üzere T.C. Ekonomi Bakanlığı, Meclisimiz ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu'nun (ETMK) katkılarıyla yürütülmekte olan çalışmalar çerçevesinde, Türkiye'de kullanıcıların ihtiyaçlarını gözeten, ürüne katma değer ve rekabetçi üstünlük kazandıran, topluma ve kullanıcıya nitelikli tasarımın taşıdığı değerleri tanıtan iyi tasarımı ödüllendirmek suretiyle temelde ödüle ürün veren bir değerlendirme sistemi oluşturmak amacıyla "Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri" organizasyonu gerçekleştirilmektedir.


Bugüne kadar 5 kez gerçekleştirilen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’nin 6.'sının, 8-12 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Tasarım Haftası kapsamında İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgiye www.designturkey.org.tr sitesinden ulaşılabilir.


Bilgi ve gereğini arz/rica ederim.


Melih LEYLİOĞLU
Genel Sekreter Yrd