Özbekistan Firma Sorunları Hk.

Anasayfa / Duyurular / Özbekistan Firma Sorunları Hk.
Özbekistan Firma Sorunları Hk.

Son Güncellenme Tarihi: 13/02/2020 08:40:27

SİRKÜLER:2020-92


Sayın Üyemiz,
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan yazı,
Ticaret Bakanlığı'ndan alınan bir yazıda, Türkiye-Özbekistan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi (YDSK) 1. Toplantısı'nın, Sayın Cumhurbaşkanımız ile Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev'in eş başkanlıklarında 19-20 Şubat 2020 tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirileceği, öte yandan Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan'ın resmi temaslarda bulunmak üzere işadamları heyetiyle birlikte 12-13 Mart 2020 tarihlerinde Özbekistan'a bir ziyaret gerçekleştirmesinin de planlandığı bildirilmektedir.


Yazıda devamla, bahse konu YDSK toplantısı ve Sayın Bakanımızın ziyaretleri kapsamında ikili ticaretimizde karşılaşılan sorunların tespiti ve çözümüne yönelik olarak gerekli çalışmalarda bulunmak üzere, Özbekistan'da faaliyet gösteren veya Özbekistan ile ticaret yapan firmalarımızın güncel sorunlarının ve taleplerinin iletilmesine ihtiyaç duyulduğu bildirilmiştir.


Bu kapsamda, Özbekistan özelinde gündeme getirilmesinde fayda görülen hususların Türkiye İhracatçılar Meclisine bildirmek üzere, 14 Şubat 2020 Cuma günü mesai bitimine kadar Genel Sekreterliğimize ve daib@org.org.tr adresine iletilmesi gerektiği ifade edilmektedir.